امکانات تلویزیون + آموزشتلویزیون

فناوری HLG چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

فناوری HLG چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

قابلیت HLG استاندارد دینامیکی بالا محسوب می‌شود و این قابلیت برای تکمیل کردن ‏HDR توسط تلویزیون‌های به کار برده می شود. باید گفت که فرمت‌های HDR10 و Dolby Vision در پخش ممکن است با مشکلاتی روبرو شوند یا به عبارتی بهتر است بگوییم که ابرداده یک مشکل است. متادیتا اطلاعات اضافی می‌باشد که در کنار سیگنال‌های ویدئویی قابل مشاهده است. تلویزیون‌های HDR ابرداده نیاز دارند تا به صورت HDR  به نظر برسند و دیده شوند.

در روش‌های HDR معمولاً محتوا از قبل رمز گذاری و آماده استفاده می‌شود.  فناوری  HLG نیازی به ابرداده ندارد و با نمایشگرهای HDR و SDR  نیز هماهنگ می‌باشد. فناوری HLG در نمایشگرهای مختلفی که روشنایی‌های متفاوتی دارند و در محیط‌های متفاوت نیز استفاده می‌شوند وجود دارد. یکی از مزیت‌های قابلیت HLG این است که در سیستم‌های HDR10 یا Dolby Vision وجود دارد و کاربران دیگر به سخت افزار خاصی نیاز ندارند و این موضوع باعث شده است که تولیدکنندگان محتوا نیز راحت‌تر محتوا تولید کنند. قابلیت HLG به صورت مشترک توسط BBC انگلیس و ژاپن ساخته شده است. این موضوع پیش تر مطرح بود که چگونه می‌توان تلویزیون‌های UHD با HDR را با تلویزیون‌های معمولی HD سازگار کرد؟ در نتیجه ورود قابلیت HLG باعث شده است که مسائل این چنینی از بین برود زیرا سیگنال‌های HLG HDR با تمامی تلویزیون‌های استاندارد دینامیک سازگار می‌باشد. باید به این موضوع اشاره کنیم که اگر یک سیگنال HDR به تلویزیون SDR ارسال شود تلویزیون نمی‌داند که باید چه کاری انجام دهد. فنآوری HLG سیستم نشان دهنده صفحه می‌باشد. این فناوری نور را در صفحه اصلی نشان می‌دهد. بیشترین تلویزیون‌های برند ال جی و سونی که مجهز به کیفیت تصویر فورکا هستند از فناوری HLG پشتیبانی می‌کنند. پیشنهاد میکنیم جهت خرید تلویزیون سونی همچنین اطلاع از قیمت تلویزیون ال جی در سایت دبی کوچولو بر روی لینک درج شده کلیک کرده و انواع مدل ها را به همراه قیمت مشاهده نمایید.

فناوری HLG چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

ویژگی فناوری HLG

در پایان باید به این موضوع اشاره کنیم که محتوای واقعی در قالب HLG وجود ندارد. bbc تعدادی از آزمایشات را در این زمینه انجام داده است و برند الجی نیز سری جدید تلویزیون‌های خود را که در سال 2017 ارائه نموده است با این فناوری به بازار عرضه کرده است. احتمال دارد که در صورت رشد فناوری HLG این فرمت جایگزین HDR شود. برخی از شرکت‌ها و برند سونی نیز تایید کرده‌اند که در بیشتر تلویزیون‌های خود به روز رسانی‌های HLG را به کار می‌برند.

 پیشنهاد میکنیم برای مشاهده انواع قیمت تی وی در سایت دبی کوچولو روی لینک مشخص شده کلیک کنید.

کاربرد فناوری HLG ویژگی فناوری HLG

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا