امکانات تلویزیون + آموزشتلویزیون

کیفیت فول اچ دی (FULL HD) چیست؟ | بهترین تلویزیون های فول اچ دی (FULL HD)

تلویزیون فول اچ دی (FULL HD) چیست؟

تلویزیون هایی که از فرمت Full HD پشتیبانی می کنند کیفیت تصویر بسیار عالی ای را ارائه می دهند به گون های که در اینگونه تلویزیون ها به راحتی می توان جزئیات تصویر را مشاهده کرد. پیکسل های موجود در این فرمت ۱۰۸۰*۱۹۲۰ است منظور از این پیکسل این است که کاربران در این تلویزیون ها حداکثر ۱۹۲۰ پیکسل به صورت افقی و ۱۰۸۰ پیکسل به صورت عمودی می توانند ببینند. کیفیت FULL HD در تلویزیون های OLED بسیار عالی عمل می کند و باعث می شود که بهترین کیفیت برای کاربران ارائه شود و دیگر کاربران شاید نیازی به کیفیت ۴K نداشته باشند. فرمت FULL HD در تلویزیون هایی  که نسبت تصویر ان ها ۱۶:۹ است بسیار عالی می باشد ولی برای تلویزیون هایی که نسبت تصویر آن ها ۴:۳ است مناسب نیستند چون باعث میشود قسمتی از تصویر از بین رود یا کیفیت به شدت کاهش می یابد.

در فرمت فول اچ دی به دلیل اینکه۱۰۸۰ پیکسل به صورت عمودی نشان می دهد به فرمت (Full HD) فول اچ دی، ۱۰۸۰ پیکسل  نیز گفته می شود.

what-is-full-hd-quality-the-best-full-hd-tvs

تلویزیون های ۱۰۸۰ پیکسل به تدریج دیگر کمتر استفاده می شوند. هر چند که محتواهای مناسب برای تلویزیون ۴K وجود ندارد اما با این حال مردم بیشتر دوست دارند که از تکنولوژی های جدید استفاده کنند.

برای اینکه بتوانیم فیلم ها را با کیفیت فول اچ دی تماشا کنیم باید از کابل های HDMI استفاده کنیم در غیر اینصورت کیفیت Full HD معنایی نخواهد داشت. دیسک های بلوری و ویدیوهای دانلودی HD تنها منابع تصویری با کیفیت فول اچ دی هستند. QHD یا WQHD نوعی دیگر از نمایشگر ها هستند که دارای 1440 پیکسل یعنی چهار برابر نمایشگر های اچ دی می باشد و تصاویر را با کیفیت خیلی بالاتری از اچ دی به نمایش می گذارند. تلویزیون های Full HD دارای رزولوشن 1920×1080 هستند و معروف به تلویزیون 1080p هستند. تلویزیون فول اچ دی فیلم ها و بازی هایی که خروجی 1080p دارند را به خوبی پخش می کند و از کیفیت خوبی برخوردار هستند. برای انتقال و پخش فیلم های فول اچ دی حتما باید از کابل HDMI استفاده کنید در غیر این صورت خروجی نهایی کیفیت فول اچ دی نخواهد بود.

باید به این نکته هم اشاره کنیم که محتوای خیلی کمی با کیفیت فول اچ دی تولید می شوند و بسیاری از شبکه های تلویزیونی هنوز این کیفیت را پشتیبانی نمی کنند. بیشتر فیلم های سینمایی بصورت دی وی دی و با کیفیتی کمتر از فول اچ دی عرضه می شوند.

what-is-full-hd-quality-the-best-full-hd-tvs

فرق تلویزیون FULL HD با 4K چیست؟

نمایشگر فورکی 4K از کیفیت خیلی بالا تری نسبت به نمایشگر فول اچ دی برخوردار است و دلیل آن هم این است که تعداد رزولوشن های به کار رفته در آن هم از نظر ارتفاع و هم عرض خیلی بیشتر از فول اچ دی می باشد. در واقع کیفیت تصویر در نمایشگر های 4k چهار برابر نمایشگر های فول اچ دی است. و از نظر اندازه هم، اندازه  نمایشگرهای فورکی دو برابر صفحه نمایش فول اچ دی است.

تلویزیون های فورکی دارای قابلیت ارتقا دهنده هستند و در مواردی که تصاویر به رزولوشن بیشتری احتیاج دارند تا تصاویر را با کیفیت بالا به نمایش بگذارند، تعداد پیکسل ها را افزایش می دهد و تصاویر طبیعی تر نشان داده می شوند، در حالی که سایر نمایشگر ها از این قابلیت برخوردار نیستند.

در محصولات پیشرفته به ویژه مرتبط با سینما از فرمت ۴K بیشتر استفاده می شود. تکنولوژی ۴K به عنوان Ultra HD (فرمت با کیفیت بالا) در دنیا معرفی شده است. تقریبا کیفیت تمام تلویزیون های ۴K دارای رزولیشن 2160*3840 پیکسل می باشند. اساسا، تمامی تصاویر که ما در صفحه تلویزیون خود مشاهده میکنیم از تعداد بیشماری پیکسل  و مجموعه رنگ ها تشکیل شده که در  نمایشگر های  ۴K ال جی میتوان با کیفیت بالا مشاهده کرد.

نمایشگر 4K تصاویر را بسیار طبیعی تر از فول اچ دی به نمایش می گذارد. البته در نمایشگر های 4k نباید با فاصله خیلی زیاد از تلویزیون بنشینید چون نمی توانید تمامی جزئیات را به خوبی ببنید. تلویزیون Full HD، با داشتن خطوط افقی 1920 و خطوط عمودی 1080 اینچ، به طور کلی میلیون ها پیکسل را جمع آوری می کند تا تصاویری که توسط تلویزیون های مذکور با رزولوشن ارائه شده است را تشکیل دهند. البته اندازه صفحه نمایش یک عامل مهم برای تجربه نهایی است. تلویزیون های 4K UHD این تعداد پیکسل ها را تقریبا 4 برابر افزایش می دهد، زیرا آن ها دارای رزولوشن 3840 خط افقی با 2160 خط عمودی هستند.

what-is-full-hd-quality-the-best-full-hd-tvs

تلویزیون FULL HD بهتر است یا 4K؟

در تلویزیون ۴K وضوح تصویر و طیف وسیعی از رنگ ها و سرعت نمایشگر بالایی وجود دارد که بیننده می تواند تصاویر واقعی تر و زیبا تر را مشاهده نماید، فیلمی که شما در نمایشگری با کیفیت ۴K مشاهده میکنید ۱۲۰ عکس در یک ثانیه از مقابل چشمان شما عبور میدهد که میتوان گفت سرعت تلویزیون های ۴K ال جی برابر ۱۲۰ فریم بر ثانیه است، در نتیجه تفاوت تکنولوژی در ۴K چشم هر بیننده ای را شگفت زده میکند، ظاهر مناسب و کیفیت بالا انتخاب شما را آسان می کند. جهت خرید و مشاهده قیمت تلویزیون ال جی در سایت دبی کوچولو روی لینک مشخص شده کلیک کنید.

what-is-full-hd-quality-the-best-full-hd-tvs

تفاوت HD Ready با Full HD چیست؟

تلویزیون‌ های HD Ready می‌توانند تصاویر ۷۲۰p را با رزولوشن ۱۲۸۰ × ۷۲۰ پیکسل نشان دهند. در حالیکه تلویزیون‌ های Full HD تصاویر ۱۰۸۰p را در ۱۹۲۰ × ۱۰۸۰ پیکسل نشان می ‌دهند. یعنی رزولوشن بالا تر و تصاویری واضح ‌تر.

جهت خرید و مشاهده انواع قیمت تی وی در سایت دبی کوچولو روی لینک مشخص شده کلیک کنید.

what-is-full-hd-quality-the-best-full-hd-tvs

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا