تلویزیون

ساندبار چیست؟ بهترین راهنمای خرید ساندبار

ساندبار چیست؟ بهترین راهنمای خرید ساندبار

باید گفت ساندبار ایکس سیستم صوتی محسوب می‌شود و می‌تواند صدای تلویزیون را بهتر و با کیفیت بالاتری ارائه دهد و نیاز به فضای زیاد یا هزینه بیشتری ندارد و شما با کمترین هزینه می‌توانید صدای بلندگوهای تلویزیون را تقویت کرده و کیفیت آن را افزایش دهید. با توجه به اینکه تلویزیون‌های صفحه تخت امروزی از ضخامت بسیار کمی برخوردار هستند و به اصطلاح تلویزیون‌های باریک می‌باشند باعث شده است که سیستم‌های صوتی تحت تاثیر قرار بگیرد و تلویزیون‌های تخت دارای بلندگوهای کوچکی باشند که گاهی اوقات کیفیت و قدرت صدای آنها نیز بالا نمی باشد به همین دلیل ساندبار‌ها به میان آمده اند و می‌توانند کیفیت صدای تلویزیون‌های صفحه تختی که ضخامت کمی دارند را جبران کنند.
تمامی کاربران دوست دارند که صدای قانع کننده و عالی را از تلویزیون بشنوند. به عنوان مثال در محتوا و تصاویر اکشن و صحنه‌های اکشن شما دوستانی که تصادفات ماشین یا ضرب و شتم می‌گیرد فیلم‌های مورد علاقه تان وجود دارد را با کیفیت بالایی بشنوید و در صحنه‌ها غرق شوید. وجود بلندگوهای تلویزیون که کوچک هستند نمی‌توانند صدایی مورد انتظار شما را ایجاد کنند و همین دلیل با خرید یک ساندبار می‌توانید با پرداخت کمترین هزینه صدای تلویزیون را تقویت کرده و کیفیت آنها را ارتقا دهید.

ساندبار چیست؟ بهترین راهنمای خرید ساندبار


ساندبار در چه مواقعی استفاده می‌شود؟

همانطور که گفتیم ساندبار یک سیستم صوتی جدید محسوب می‌شود. هدف این سیستم صوتی این است که یک تجربه‌ی صوتی با کیفیت را برای شما ارائه دهد به گونه ای که شما به معنای واقعی را از دل و جان احساس کنید و تصور کنید که در دل صحنه‌ها قرار گرفته اید. تولید کنندگان انواع تجهیزات خانگی برای اینکه این خواسته کاربران را فراهم کنند که برای هر مدل تلویزیون ساندباری را تولید نموده اند که این ساندبار می‌تواند صدایی بهتر از بلندگوهای تلویزیون را در اختیار شما قرار دهند. ساندبار‌ها در چند سال اخیر در میان کاربران طرفداران و محبوبیت بیشتری پیدا کرده است شما می‌توانید انواع مختلف ساندبار را در قیمت‌های مناسب از فروشگاه اینترنتی زیگمو تهیه نمایید.

ساندبار در چه مواقعی استفاده می‌شود؟
طراحی و ظاهر ساندبار‌ها چگونه است؟

ساندبار چند بلندگو دارد و مجهز به یک استریو یا صدای فراگیر می‌باشد و می‌تواند صدا را با کیفیت بالا و به صورت همه گیر و فراگیر در سراسر محیط پخش کند. برخی از ساندبار‌ها مجهز به یک سابووفر جداگانه هستند و به همین دلیل می‌توانند باس عمیقی از صدا را برای شما ارائه دهند و شما صدای فیلم و موسیقی‌ها را با کیفیت بالاتری دریافت می‌کنید. تقریباً همه ساندبار‌ها مجهز به تقویت کننده‌های قوی هستند و این تقویت کننده‌ها صدای با کیفیت بالا در اختیار شما قرار می‌دهند ساندبار‌های self-powered در میان کاربران طرفداران بسیار زیادی دارد و زمانی که شما می‌خواهید برای تلویزیون خود ساندباری جداگانه تهیه نمایید می‌توانید به همان شرکت تولید کننده تلویزیون مراجعه کرده و ساندبار مناسب و درخور تلویزیون خودتان تهیه نمایید.
ساندبار‌ها به گونه ای طراحی شده است که به راحتی با تمامی تلویزیون‌ها هماهنگ شده و شیک بودن و زیبایی خاصی را به خانه شما می‌بخشد. برخی از افراد هم می‌خواهند کیفیت صدای عالی داشته باشند و به همین دلیل ساندبار را از شرکتی که فقط سیستم صوتی تولید می‌کند خریداری می‌کنند. شما می‌توانید با مقایسه کردن محصولات مختلف ساندبار بهترین آنها را انتخاب نموده و استثنایی‌ترین قیمت از فروشگاه اینترنتی زیگمو تهیه نمایید.

پیشنهاد میکنیم برای مشاهده انواع قیمت تلویزیون در سایت دبی کوچولو روی لینک مشخص شده کلیک کنید.

طراحی و ظاهر ساندبار‌ها چگونه است؟
مکان مناسب برای قرار دادن ساندبار کجاست؟

یکی از اولین سوالاتی که بعد از خرید ساندبار توسط کاربران پیش می‌آید این است که ساندبار را باید در چه جایی قرار داد؟ برای اینکه بدانید ساندبار در کجا باید قرار بگیرد باید به دو گزینه توجه داشته باشید اگر تلویزیون شما با استفاده از براکت به دیوار نصب شده است باید ساندبار را در زیر تلویزیون و به صورت منظم نصب کنید. ساندبارها به گونه‌ای طراحی شده است که هیچگونه سیم برق و کابل اتصال آشکار نبوده و همه آنها پنهان هستند. اگر تلویزیون شما بر روی یک میز قرار دارد می‌توانید ساندبار و در جلوی تلویزیون و بر روی میز قرار دهید و به همین دلیل باید اندازه میز شما آسان باری که خریداری می‌کنید متناسب باشد.
یکی دیگر از نکاتی که در مکان قرار گرفتن ساندبار باید به آن توجه نمود فضای بین صفحه نمایش تلویزیون تا سطح میز می‌باشد. شما باید ارتفاع ساندبار را که می‌خواهید بخرید بررسی نموده و مطمئن شوید که ساندبار در مقابل سنسور ریموت کنترل قرار نمی گیرد. باید به این نکته هم اشاره نمود که برخی از ساندبار‌ها بلندگوهای رو به جلو و رو به بالا دارند و می‌توانند صداها را در طیف گسترده پخش کرده و سراسر محیط را در بر بگیرند. ساندبارها در ابعاد و اندازه‌های مختلفی به بازار عرضه شده است. اندازه خیلی بزرگ ساندبار به چیزی در حدود 5 فوت طول می‌رسد شما می‌توانید اندازه‌های کوچکتری را نیز به راحتی در بازار پیدا کنید. باید به این نکته توجه داشته باشید که باید ساندبار ای متناسب با اندازه اتاق خودتان تهیه نمایید تا هم به ظاهر تلویزیون شما هماهنگ شود و هم با خانه تان به راحتی هماهنگ شود. توصیه می‌کنیم که قبل از رفتن به خرید ساندبار حتماً از تلویزیون خودتان عکس بگیرید و هنگام خرید در مورد اندازه و رنگ ساندبار انتخاب بهتری داشته باشید.

مکان مناسب برای قرار دادن ساندبار کجاست؟
ویژگی‌ها و قابلیت‌های ساندبار

ساندبارها امکانات و قابلیت‌های مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهند و می‌تواند صدای بسیار فراگیر را ایجاد کنند. همچنین ساندبارها که توسط برندهای مختلف بازار عرضه شده است دارای قابلیت‌های مانند هوشمند بودن است و می‌تواند صدای تقویت شده و در اختیار شما قرار دهد به گونه ای که شما خودتان را در دل صحنه‌ها و تصاویر احساس می‌کنید. یکی از قابلیت‌های ساندبار این است که دارای انواع اتصالات می‌باشد و این امکان را برای شما فراهم می‌کند که سایر دستگاه‌ها را به راحتی به ساندبار متصل نمایید حتی در برخی از ساندبار‌ها این امکان برای کاربران فراهم شده است که بتوانند با استفاده از ریموت کنترل ساندبار را مدیریت نمایند و به همین دلیل با توجه به اینکه یک ساندبار چه امکانات و قابلیتهای دارد از قیمت مختلف نیز برخوردار است در ادامه قابلیت‌ها و ویژگی‌های ساندبار را جداگانه برای شما شرح می‌دهیم.

ویژگی‌ها و قابلیت‌های ساندبار
صدای استریو یا فراگیر

یکی از مهمترین ویژگی‌های ساندبار‌ها این است که می‌توانند صدا را خیلی بهتر از بلندگوهای تلویزیون برای شما ارائه دهند. در واقع فلسفه وجودی ساندبار همین است که صدای تقویت شده و با کیفیت بالا ارائه دهد به گونه‌ای که صدا به صورت فراگیر در سراسر محیط پخش شود. ساندبار‌ها با توجه به کیفیت و اندازه شان می‌توانند صدای استریو و فراگیر را در سراسر محیط پخش کنند. ساندبار‌ها به قابلیت‌های صوتی مختلفی مجهز شده‌اند و می‌توانند صدایی شبیه استریو را از کانال‌های مختلف در اختیار کاربران قرار دهند. ساندبار‌ها کانال‌هایی در قسمت راست و چپ دارند و می‌توانند صدا را با کیفیت بالا و توان صوتی بیشتر برای شما پخش کنند.
اگر ساندبار خریداری نموده اید و بلندگوهای بزرگتری دارید می‌توانید صداها را به‌صورت قدرتمندتر نیز بشنوید. صداهایی که توسط ساندبار تقویت شده است کاملا واقعی و دلربا می‌باشد و به گونه‌ای پخش می‌شود که شما خودتان را به دلیل صحنه‌ها و فیلم‌ها احساس می‌کنید شما با خرید یک ساندبار می‌توانید مسابقات ورزشی و صحنه‌های اکشن را با جذابیتی چند برابر مشاهده نمایید. همانطور که پیشتر گفتیم ساندبار سیستم‌های صوتی جدیدی محسوب می‌شوند که دو یا چند بلندگو دارند حتی برخی از ساندبار‌ها مجهز به سه بلندگو هستند و این سه بلندگوها در سمت چپ راست و مرکز ساندبار قرار گرفته است. شرکت‌های تولیدکننده ساندبار این سیستم صوتی را به امکانات و قابلیت‌های مختلفی مجهز نموده است به عنوان مثال وجود فناوری دالبی دیجیتال باعث شده است صدایی گسترده و همه جانبه در سراسر محیط پخش شود صدای پخش شده کاملا با جلوه‌های صوتی هماهنگ است و تمامی جزئیات صدا را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.
یکی از نکاتی که در خرید ساندبار باید به آن توجه نمود این است که ساندبار‌ها دارای برچسب‌هایی مانند 2.1 یا 4.1 هستند این برچسب‌ها برای صداهای گسسته اختصاصی در هر کانال و برای ایجاد یک میدان صوتی سه بعدی به کار می‌روند. برخی از ساندبار‌ها می‌توانند صداها را از بلندگو‌هایی با یک نوع پرتو خاص منتشر نمایند به گونه‌ای که گوش کاربران را فریب می‌دهد و کاربران احساس می‌کنند که بلندگوها در تمامی اطراف قرار گرفته است. اکر شما جزو کسانی هستید که تاکنون فقط از صدای تلویزیون بهره گرفته اید و تاکنون برنامه‌ها و فیلم و موسیقی‌های خودتان را از تلویزیون دریافت کرده‌اید با خرید ساندبار که مجهز به قابلیت دالبی دیجیتال است می‌توانید تجربه شنیداری متفاوتی از تلویزیون تان داشته باشید.

صدای استریو یا فراگیر
هوشمند بودن ساندبار

قابلیت دیگری که در مورد ساندبار‌ها باید اشاره نمود این است که ساندبار‌ها سیستم‌های صوتی هوشمندی هستند و می‌توانند صدایی قدرتمند را از بلندگوهای تلویزیون در اختیار شما قرار دهند. برخی از ساندبار‌ها به فناوری‌ها و قابلیت‌های مختلفی مجهز شده اند و می‌توانند صداهای طبیعی تر و واضح تر برای شما پخش کنند. به عنوان مثال برخی از ساندبار‌ها هستند که دارای تقویت مکالمه بوده و صدای بلند تر و واضح تر در اختیار شما قرار می‌دهند.
تصور کنید که شما در حال تماشای یک تلویزیون با صدای متوسط هستید و ناگهان با تغییر کردن محتوا به عنوان مثال پخش یک آگهی‌هانی آگهی بازرگانی صدا می‌گیرد کمتر کسی است که این حالت را تجربه نکرده باشد وجود ساندبار این اطمینان را به شما می‌دهد که در صورت تغییر محتوا صداهای آنها متفاوت نباشد زیرا در ساندبار‌ها تکنولوژی‌های به کار رفته است که می‌توانند به طور اتوماتیک میزان صدا را کنترل و تنظیم کنند. یکی از قابلیت‌ها و امکانات ساندبار این است که می‌تواند حجم بالای صدا را در صحنه‌های خاص از برنامه کاهش دهد و این ویژگی در هنگام شب بسیار مفید است و به عنوان مثال کسی که خوابیده هیچ مزاحمتی برای او ایجاد نمی شود.

هوشمند بودن ساندبار
صدای تقویت شده برای پخش موسیقی

یکی دیگر از قابلیت‌ها و ویژگی‌های ساندبار‌ها این است که دارای صدایی تقویت شده هستند و می‌توانند موسیقی‌ها را با قدرت صوتی بالاتر و با کیفیت بالاتری ارائه دهند. امروزه موسیقی‌های آنلاین و پخش آنها در میان کاربران طرفداران بسیار زیادی دارد و کاربران دوست دارند ساندبارهایی تهیه نمایند که صدای موسیقی‌های مورد علاقه خودشان را تقویت کرده و کیفیت آنها را بهبود دهد. بسیاری از ساندبارها مجهز به قابلیت اتصال بی سیم هستند و شما می‌توانید با استفاده از بلوتوث موسیقی‌های خودتان را از گوشی هوشمندتان به ساندبار منتقل کرده و تجربه شنیداری متفاوتی داشته باشید. شما با خرید ساندبار می‌توانید موسیقی‌های مورد علاقه خودتان را با کیفیت بی نظیری بشنوید همچنین استفاده از ساندبار‌ها هنگام مشاهده برنامه‌های پخش آنلاین نیز مفید بوده و شما به راحتی می‌توانید آهنگ‌های مورد علاقه تان را با استفاده از اینترنت پخش کنید. ساندبارهای امکانات و قابلیت‌های مختلفی داشته و یکی از ویژگی‌های آن‌ها این است که مجهز به پورت usb است و با استفاده از این پورت کاربران به راحتی می‌توانند فلش مموری یا‌هارد اکسترنال را ساندبارها متصل کرده و موسیقی خودشان را با کیفیت بالا بشنوند.

صدای تقویت شده برای پخش موسیقی
وجود انواع اتصالات و پورت‌ها در ساندبار

یکی دیگر از ویژگی‌های ساندبار این است که از پورت‌ها و درگاه‌های ارتباطی مختلف پشتیبانی می‌کند. اگر قصد خرید ساندبار دارید باید مطمئن باشید که ساندبار مورد نظر دارای یک کابل اتصال است و با استفاده از این کابل شما ساندبار را به تلویزیون متصل می‌کنید. برای اینکه یک ساندبار را به تلویزیون متصل کنید رایج ترین روش این است که از تلویزیون به عنوان یک مرکز سوئیچینگ استفاده نمایید شما می‌توانید دستگاه بلوری خودتان یا کابل ماهواره و کنسول‌های بازی را به تلویزیون متصل کرده و صدای آنها از تلویزیون به ساندبار منتقل می‌شود و سپس با کیفیت بالا در اختیار شما قرار می‌گیرد. این روش بسیار آسان است و در سیگنال‌های صوتی و تصویری تلویزیون هیچ تغییری ایجاد نمی‌کند. شما برای برقراری اتصال نیازمند یک کابل اتصال صوتی دیجیتال بین تلویزیون ساندبار هستید معمولاً تلویزیون‌های HD و 4K مجهز به خروجی اپتیکال هستند و ساندبار‌ها نیز این خروجی آپتیکال را دارند.
یکی دیگر از راه‌های اتصال ساندبار به تلویزیون استفاده از پورت HDMI است با استفاده از این پورت می‌توانید صدای تلویزیون را به ساندبار منتقل کرده و آن را با کیفیت بالا دریافت نمایید. بسیاری از ساندبار‌ها مجهز به پورت HDMI هستند و کاربران می‌توانند با استفاده از پخش بلوری یا جعبه کابل‌هایده به طور مستقیم تلویزیون را به ساندبار متصل نمایند.

وجود انواع اتصالات و پورت‌ها در ساندبار
کنترل ساندبار با استفاده از ریموت کنترل

پنجمین ویژگی که در مورد ساندبار‌ها باید به آن اشاره نمود این است که این امکان برای کاربران فراهم شده است که بتوانند ساندبار را با استفاده از ریموت کنترل مدیریت نمایند. شما می‌توانید با استفاده از ریموت صدای ساندبار را کنترل کرده یا حجم آن را کم یا زیاد کنید. بیشتر تلویزیون‌ها با ریموت رسیور می‌توانند کنترل شوند از همین ریموت کنترل می‌توانید برای کنترل کردن ساندبار نیز استفاده نمایید.
بیشتر ساندبار‌ها دارای یک ریموت معمولی هستند و اپلیکیشن‌های رایگان نیز وجود دارد که شما می‌توانید به راحتی آنها را دانلود و نصب نمایید و این امکان برای شما وجود دارد که با استفاده از گوشی‌های هوشمند یا تبلت ساندبار خودتان را از راه دور کنترل نمایید شما میتوانید یک اپلیکیشن بر روی گوشی نصب کرده و به طور همزمان تلویزیون و ساندبار را با استفاده از گوشی هوشمند خود را مدیریت نمایید.

کنترل ساندبار با استفاده از ریموت کنترل
نتیجه گیری

زمانی که ساندبار‌ها برای اولین بار به بازار عرضه شده اند این هدف را داشتند که صدای ضعیف و بدون کیفیت تلویزیون‌ها را بهبود بخشند اما باید گفت که امروز سانبار جزء جدا نشدنی تلویزیون‌ها تبدیل شده است و کاربران بسیاری هستند که به خاطر عملکرد راحت و آسان ساندبار و طراحی شیک و زیبای آن خریداری می‌کنند. تلویزیون‌های جدید جدید بسیار شیک و زیبا طراحی شده و ضخامت کمی برخوردار هستند به همین دلیل وجود یک ساندبار یا سیستم صوتی این امکان را فراهم می‌کند که خانه خود را شیک و مدرن نموده و صداها را با کیفیت بالاتری دریافت نمایید. شما می‌توانید انواع مختلف مدل‌های ساندبار را با استثنایی‌ترین قیمت از فروشگاه اینترنتی زیگمو تهیه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا