تلویزیونراهنمای خرید تلویزیون

بهترین تلویزیون‌های 4K مناسب برای گیمینگ در سال‌های 2020 و 2021

بهترین تلویزیون‌های 4K مناسب برای گیمینگ در سال‌های 2020 و 2021


باید گفت که امروزه میزان تقاضا برای تلویزیون‌های 4K که بتوانند بازی‌های HDR را با کیفیت بالا انجام دهند رو به افزایش است و بسیاری از کاربران می‌خواهند که تلویزیون 4K مجهز به قابلیت HDR بخرند که از بازی‌های PlayStation 4 Pro و Xbox One X پشتیبانی می‌کند. امروزه بازی‌های کامپیوتری در میان کاربران بسیار رایج است و آن‌ها می‌خواهند بازی‌های خودشان را بر روی صفحه نمایش بزرگ تلویزیون انجام داده و بیشترین لذت را از بازی داشته باشند. همین موضوع باعث شده است که تولیدکنندگان محصولات خانگی این نکته را در نظر داشته باشند و محصولات خودشان را با تاخیر ورودی بسیار پایینی ارائه دهند. همچنین برخی از تلویزیون‌ها هستند که مخصوص بازی و گیمرها تولید شده‌اند. به تازگی برخی از این محصولات نیز به بازار‌ایران وارد شده است و تا حدودی قیمت این تلویزیون‌ها کاهش یافته است. در این مقاله است داریم بهترین تلویزیون‌های مناسب گیمینگ را برای شما معرفی کنیم. اگر شما هم جزو گیمرها هستید یا قصد دارید تلویزیونی برای گیمینگ بخرید با ما همراه باشید در ابتدا توضیحاتی در مورد تلویزیون‌های مخصوص گیمینگ برای شما ارائه میدهیم.

بهترین تلویزیون‌های 4K مناسب برای گیمینگ در سال‌های 2020 و 2021

‏HDR چیست؟


منظور از HDR همان محدوده دینامیکی بالا است. وجود این قابلیت باعث شده است که طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها برای کاربران به نمایش درآید شما می‌توانید تاریک‌ترین رنگ‌ها حتی روشن‌ترین آن‌ها را با کیفیت بالا دریافت کنید. وجود فناوری HDR باعث می‌شود که کنتراست تلویزیون افزایش یابد و در نتیجه تصاویر به صورت واقعی و جذاب برای کاربران ارائه شود. محدوده دینامیکی بالا یکی از ویژگی‌هایی است که حتماً در تلویزیون‌های گیمینگ باید به آن توجه نمود. این قابلیت می‌تواند تصاویر معمولی را با جزئیات فراوانی برای شما ارائه دهد. به همین دلیل شما اجزای تصویر را با کیفیت بالایی دریافت می‌کنید. برای اینکه تکنولوژی HDR بر روی محصولات مختلف پیاده سازی شود تکنیک‌های مختلفی وجود دارد. هر کدام از این تکنیک‌ها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. یکی از تکنیک‌های رایج برای پیاده سازی فناوری HDR استفاده از فناوری HDR 10 می‌باشد. همچنین فناوری Dolby Vision نیز تکنیک دیگری برای پیاده‌سازی HDR محسوب می‌شود. تفاوت میان این دو فناوری عمق رنگ و حداکثر میزان روشنایی آن‌ها می‌باشد. فناوری HDR 10 استاندارد اصلی فیلم‌های سینمایی بلوری اولترا اچ‌دی محسوب می‌شود. این فناوری از پردازش رنگ ده بیتی برخوردار است و حداکثر میزان روشنایی آن 1000 بیت می‌باشد اما باید گفت که Dolby Vision رنگ‌ها را به صورت 12 بیتی ارائه داده و حداکثر روشنایی آن 4000 نیت می‌باشد و فناوری Dolby Vision یکی از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها برای پیاده سازی محتوای HDR می‌باشد. این فناوری نیاز به سخت افزار بسیار قدرتمندی است. مایکروسافت اعلام نموده است که کنسول اکس باکس وان اس از استاندارد HDR 10 استفاده می‌کند این کنسول از قیمت پایین نیز برخوردار است.
اگر قصد خرید تلویزیون مخصوص گیمینگ دارید باید بدانید که اگر یک تلویزیون تمام این استانداردها را داشته باشد هیچگاه از قیمت پایینی برخوردار نیست. حتی مدل‌های گرانقیمت تلویزیون‌هایی که برای گیمینگ ارائه شده است نیز نمی‌تواند تمام و کمال خروجی مورد نظر‌های گیمرهای حرفه‌ای را فراهم کند. اما در ادامه تلاش کردیم که تلویزیون‌های مخصوص بازی را برای شما معرفی کنیم. در ادامه برترین تلویزیون‌های HDR را که در بازار‌ایران نیز می‌توانید به راحتی پیدا کنید برای شما معرفی می‌کنیم. وقتی طرفداران کنسول‌های بازی و بازی‌های ویدیویی افزایش یافته اند بیشتر برندهای دنیا در تلاش هستند که تلویزیون‌های مناسب برای گیمینگ‌ها ارائه کنند. همه گیمر‌ها دوست دارند یک بازی با کیفیت بالا و بدون دردسری را تجربه کنند اما فقط داشتن یک کنسول خوب و قدرتمند این موضوع را محقق نمی سازد به همین دلیل شما بهتر از یک تلویزیون مناسب گیمینگ را نیز خریداری نمایید. برای اینکه بهترین تلویزیون‌های گیمینگ را بخرید باید عوامل مختلفی توجه داشته باشید به عنوان مثال در انتخاب تلویزیون‌های مخصوص گیم باید به سرعت عمل آن تلویزیون نرخ تازه سازی تصاویر اتصال آن حالت بازی و غیر توجه داشته باشید. در ادامه برخی از این عوامل را برای شما شرح شرح می‌دهیم.

‏HDR چیست؟
در خرید تلویزیون گیمینگ باید به چه نکاتی توجه کنیم؟


زمانی که شما بازی می‌کنید با استفاده از دسته کنسول دستوراتی را به بازی ارائه می‌دهید. تلویزیون‌های مختلف زمآن‌های متفاوتی طول می‌کشد که این دستورات را انجام دهند و در واقع به زمانی که شما دستور را ارسال کرده و تلویزیون را انجام می‌دهد. سرعت ورودی تلویزیون گفته می‌شود این سرعت تاثیر مستقیمی بر روی بازی شما دارد. تلویزیون‌هایی که سرعت عمل پایینی دارند دستورات اجرایی شما را دیرتر انجام می‌دهند. به عنوان مثال زمانی که شما شلیک می‌کنید یا حتی توپ را پاس می‌کنید این تلویزیون دیرتر دستور شما را انجام می‌دهد به همین دلیل تلویزیون‌هایی که سرعت عمل پایینی دارند به هیچ وجه برای انجام بازی‌های مختلف مناسب نمی باشند.

نکته دیگری که در انتخاب و خرید تلویزیون‌های مخصوص گیمینگ باید به آن توجه کنید نرخ تازه سازی تصاویر می‌باشد. منظور از نرخ تازه سازی تصاویر این است که شما در بازی‌های پر سرعت هیچگونه تاری صحنه مشاهده نمی کنید و در این تلویزیون‌ها خبری از کند بودن بازی وجود ندارد به خصوص اگر شما بازی پر سرعتی را انجام دهید نرخ تازه سازی تصویر اهمیت بسیار بالایی دارد و اگر یک تلویزیون نرخ تازه‌سازی پایینی داشته باشد و بازی شما سرعت عمل بالایی بخواهد مانند مسابقات ماشین سواری و موتور سواری شما نمی توانید لذت خوبی از انجام این مسابقات بر روی صفحه نمایش تلویزیون داشته باشید. همچنین نکته دیگری که در خرید تلویزیون‌های گیمینگ باید اشاره کنید نحوه اتصال آن‌ها می‌باشد که شما می‌خواهید بازی را با استفاده از درگاه HDMI به تلویزیون متصل کنید. باید به وجود این درگاه در تلویزیون توجه داشته باشید با استفاده از پورت HDMI به راحتی کنسول‌های بازی بر روی صفحه نمایش تلویزیون منتقل می‌شود. برخی از دستگاه‌ها نیازمند به درگاه HDMI 2.0 می‌باشند به همین دلیل باید مطمئن باشید که تلویزیون مورد نظر شما از این درگاه پشتیبانی می‌کند.
امروز تلویزیون‌های مختلف حالت‌های متفاوتی مانند حالت سینما حالت صوتی حالت خواب و غیره دارند یکی از این حالت‌ها حالت بازی می‌باشد. این حالت در کیفیت بازی و سرعت عمل تلویزیون بسیار مهم است. وجود حالت بازی باعث می‌شود که سرعت عمل تلویزیون تا دو برابر افزایش یافته و گیمرها احساس رضایت بالاتری از تلویزیون داشته باشند همچنین تلویزیونی که برای گیمینگ ارائه می‌شود باید کنتراست مناسبی داشته باشد و بتواند رنگ مشکی را به صورت عمیق برای شما ارائه دهد. کیفیت تصویر تلویزیون به طور مستقیم در تجربه یک بازی خوب تاثیرگذار است. تلویزیون‌هایی که مجهز به استاندارد HDR هستند می‌توانند طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را برای شما ارائه دهند. باید گفت که بیشتر تلویزیون‌هایی که از سال 2018 به بعد به بازار عرضه شده است مجهز به استاندارد HDR10 می‌باشد.
نکته دیگری که در خرید تلویزیون گیمینگ باید به آن توجه نمود اندازه تصویر و سیستم صدای آن می‌باشد. وقتی بخواهید بهترین تلویزیون‌های گیمینگ را تشخیص دهید باید ابتدا فاصله نشستن خودتان از تلویزیون را در نظر بگیرید. شما باید یک تا یک و نیم برابر اندازه تلویزیون از آن فاصله داشته باشید. اگر می‌خواهید در فاصله یک و نیم متری تلویزیون بنشینید و بازی کنید بهتر است تلویزیونی که برای گیمینگ انتخاب میکنید 49 تا 64 اینچ باشد. همچنین سیستم صوتی نیز تأثیر بسیار زیادی بر تجربه شما از بازی خواهد داشت. امروزه سیستم‌های صوتی مانند اسپیکر و ساندبار باعث شده است که سیستم‌های صوتی تلویزیون بهبود یافته و شما تجربه متفاوتی از انجام بازی‌ها را کسب کنید.
عامل دیگری که در انتخاب تلویزیون‌های گیمینگ باید به آن اشاره نمود این است که صفحه نمایش تلویزیون از نوع LCD/LED یا OLED باشد بعد از سال 201۹ بیشتر تلویزیون‌های OLED در بازار وجود دارند و این تلویزیون‌ها می‌توانند لذت بازی را برای کاربران فراهم کند این محصولات کیفیت بالایی دارند و یکی از بهترین تلویزیون‌های گیمینگ محسوب می‌شوند به همین دلیل تلویزیون‌های OLED در مقایسه با تلویزیون‌های LCD/LED قیمت بالاتری دارند اگر مبحث قیمت برای شما اهمیت چندانی ندارد توصیه می‌کنیم که برای انجام بازی‌های مختلف حتما تلویزیون‌های OLED را تجربه کنید.

در خرید تلویزیون گیمینگ باید به چه نکاتی توجه کنیم؟
تلویزیون ال جی آسمان NANO86


تلویزیون ال جی NANO86 در سال 2020 توسط برند ال جی به بازار عرضه شده است. این تلویزیون از قابلیت HDR پشتیبانی می‌کند و می‌تواند انواع بازی‌های ویدیویی فیلم و مسابقات ورزش را با کیفیت بالا برای شما ارائه دهد. حتی این تلویزیون می‌تواند کنسول‌های بازی خانگی را که به تازگی به بازار عرضه شده است را پشتیبانی کند. این محصول مجهز به قابلیت HDR است و می‌تواند نقاط تیره و بسیار روشن را با کیفیت و کنتراست بالایی برای شما ارائه دهد. تمامی جزئیات پخش شده بر روی این تلویزیون کاملاً واقعی و طبیعی است و شما احساس رضایتی از خرید این محصول خواهید داشت. کنسول‌های بازی جدیدی که به بازار عرضه شده است که مجهز به قابلیت HDR می‌باشد به همین دلیل شما برای گیمینگ باید به دنبال تلویزیونی باشید که از قابلیت HDR پشتیبانی می‌کند و می‌تواند رنگ‌ها را به صورت شارپ و واضح برای شما ارائه دهد.
تلویزیون NANO86 ال جی در کنار داشتن قابلیت HDR مجهز به کیفیت تصویر 4K است. این کیفیت تصویر 2160 * 3840 پیکسل دارد و می‌تواند تصاویر را به صورت واضح و خارق العاده برای شما ارائه دهد. تلویزیون 2020 ال جی NANO86 مجهز به قابلیت نانوسل است و می‌تواند طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را به صورت خالص و طبیعی برای شما ارائه دهد. یکی دیگر از ویژگی‌های تلویزیون ال جی NANO86 سیستم صوتی آن می‌باشد. این محصول قدرت صوتی 20 وات دارد و از دو بلندگو برخوردار است و می‌تواند صدای هیجان انگیز بازی‌ها را با کیفیت و وضوح بالا در اختیار شما قرار دهد. یکی از فناوری‌های صوتی تلویزیون ال جی NANO86 فناوری دالبی اتموس Dolby Atmos می‌باشد این فناوری صدای سینمایی واقعی را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین یکی دیگر از ویژگی‌های صوتی این محصول فناوری AI Sound است. این فناوری سطح صدا را به صورت خودکار تنظیم می‌کند به همین دلیل صدای پخش شده از تلویزیون نانوسل ال جی NANO86 با تصویر متناسب است.
تلویزیون ال جی NANO86 مجهز به فناوری هوش مصنوعی است و دستیار گوگل نیز پشتیبانی می‌کند. به همین دلیل شما می‌توانید با استفاده از صدای خودتان تمامی وسایل هوشمند خانه تان را کنترل و مدیریت کنید. تلویزیون هوشمند ال‌جی NANO86 مجهز به قابلیت HGIG Mode میباشد. با وجود این قابلیت تصاویر با سطح دقیقی از کنتراست ارائه شده و روشنایی تلویزیون افزایش می‌یابد به همین دلیل زمانی که شما بازی‌های مختلف را انجام می‌دهید در صحنه‌های آن کاملاً غرق می‌شوید. یکی دیگر از ویژگی‌های تلویزیون نانوسل ال جی NANO86 پورت‌ها و درگاه‌های ارتباطی آن می‌باشد. این تلویزیون مجهز به چهار پورت HDMI است و می‌تواند کنسول‌های بازی را به تلویزیون متصل نماید. همچنین این محصول سه پورت USB دارد به همین دلیل شما به راحتی کنسول‌ها و سایر دستگاه‌ها را به تلویزیون متصل می‌کنید. صفحه نمایش تلویزیون نانوسل ال جی NANO86 از پنل IPS پشتیبانی می‌کند. این محصول کیفیت تصویر 4K دارد و می‌تواند انقلاب جدیدی از رنگ‌ها را برای شما به نمایش درآورد. وجود فناوری نانو سل باعث شده است که رنگها به صورت عمیق و گسترده برای شما ارائه شود.
ال جی تلویزیون NANO86 را مجهز به موتور پردازشگر α7 Gen 3 Processor 4K به بازار عرضه نموده است. این تلویزیون دارای فناوری دالبی اتموس Dolby Atmos می‌تواند صدها را به صورت واقعی برای شما ارائه دهد. وجود هوش مصنوعی و ریموت کنترل جادویی از دیگر قابلیت‌های این محصول می‌باشد. تلویزیون‌های الجی NANO86 با فرمت‌های مختلف HDR نیز سازگار است این محصول درگاه‌های ارتباطی متنوعی دارد و مجهز به سیستم عامل webOS به بازار عرضه شده است. پردازنده چهارهسته‌ای این تلویزیون باعث شده است که این محصول بتواند تصاویر و بازی‌های مختلف را به صورت روان برای شما اجرا کند. تلویزیون نانوسل ال جی تی NANO86 به طور کلی از 20 وات توام صوتی برخوردار است و کیفیت صدای بسیار عالی دارد.

جهت خرید تلویزیون ال جی در سایت دبی کوچولو بر روی لینک مشخص شده کلیک کنید.

تلویزیون ال جی آسمان NANO86
تلویزیون OLED ال جی LG B9 OLED


تلویزیون LG B9 OLED یکی از تلویزیون‌هایی است که برای گیمینگ ارائه شده است و این تلویزیون می‌تواند بازی‌ها و کنسول‌های مختلف را به راحتی برای شما نشان دهد. تلویزیون گیمینگ LG B9 OLED می‌باشد مجهز به کیفیت تصویر 4K است. این محصول توسط برند ال جی به بازار عرضه شده است از فناوری OLED پشتیبانی می‌کند. تلویزیون OLED ال جی B9 کیفیت کنتراست بسیار بالایی دارد و این محصول از هندلینگ عالی نیز برخوردار است. یکی دیگر از ویژگی‌های تلویزیون ال جی B9 این است که زاویه دید گسترده دارد و به همین دلیل برای بازی‌های مشارکتی بسیار مناسب است. به همین دلیل زمانی که شما می‌خواهید با گروهی از افراد خانواده و دوستانتان به صورت گروهی بازی کنید این تلویزیون می‌تواند تصاویر را از زوایای مختلف با کیفیت بالا برای شما ارائه دهد.
تلویزیون ال جی B9 حتی در شرایط نورپردازی سخت نیز بازتاب‌های فوق‌العاده‌ای دارد. یکی از ویژگی‌های تلویزیون‌های OLED این است که به طور جداگانه پیکسل‌ها را خاموش و روشن می‌کند به همین دلیل رنگ مشکی به صورت عمیق و یکنواخت برای شما ارائه می‌شود. تلویزیون ال جی B9 با وجود قابلیت OLED زمان پاسخگویی بسیار بالایی دارد و می‌توان گفت که زمان پاسخگویی لحظه‌ای برخوردار است به همین دلیل صحنه‌های پر سرعت به صورت واضح برای شما پخش شده و شما بازی‌های سرعتی مانند موتور‌سواری و ماشین سواری و صحنه‌های اکشن را با کیفیت بالایی دریافت می‌کنید. نرخ تازه‌سازی تلویزیون OLED ال جی بینا 120 هرتز می‌باشد. این نرخ باعث شده است که صحنه‌ها بدون تاری ارائه شود. تاخیر در ورودی این محصول عالی است و می‌توان گفت که این تلویزیون یک محصول عالی برای انجام بازی‌های مختلف می‌باشد.
نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر به صورت موقتی تصویر بر روی تلویزیون ثابت بماند احتمال سوختگی دائمی نیز وجود دارد. این اتفاق زمانی روی می‌دهد که عناصر استاتیک در مدت زمانی طولانی مانند رابط کاربری یک بازی در همان مکان نمایش داده شود. البته نگران نباشید اگر شما محتوای متنوعی را مشاهده کنید و همیشه بازی‌های مختلفی را انجام دهید هیچگاه با این مسئله روبرو نمی شوید. منصفانه است بگوییم که تلویزیون OLED ال جی LG B9 OLED در عرصه رنگ نسبتاً ضعیف عمل می‌کند. این تلویزیون نمی تواند رنگ‌ها را به صورت دقیق برای شما ارائه دهد. تلویزیون OLED ال جی B9 از FreeSync ، G SYNC و HDMI Forum VRR پشتیبانی می‌کند اگر شما جزء کاربرانی هستید که بر روی‌ ایکس باکس وان یا رایانه شخصی خودتان بازی می‌کنید می‌توانید از Auto Low Latency Mode استفاده کرده و به صورت خودکار در راه‌اندازی بازی حالت گیم فعال میشود.
باید گفت که تلویزیون OLED ال جی B9 یکی از بهترین تلویزیون‌ها برای انجام بازی‌های مختلف می‌باشد. این محصول مجهز به کیفیت تصویر 4K است و در دو سایز 55 اینچ و 65 اینچ به بازار عرضه شده است. فناوری نمایشگر این تلویزیون از نوع WRGB می‌باشد این تلویزیون برای بازی Xbox One X و PS4 Pro گزینه بسیار مناسبی است. تمامی تلویزیون‌های OLED تصاویر با کیفیت بالایی برای شما ارائه می‌دهند و این محصول مجهز به کیفیت HDR است. تلویزیون OLED B9 تاخیر ورودی بسیار کمی دارد و در زمان پاسخ دهی لحظه‌ای برخوردار است به همین دلیل شما می‌توانید یک بازی سریع را با حرکت واضح تجربه نمایید. تلویزیون OLED ال جی B9 از HDMI 2.1 پشتیبانی می‌کند. همانطور که گفتیم وجود پورت‌های و درگاه‌های ارتباطی یک تلویزیون نکته مهمی در خرید یک تلویزیون گیمینگ می‌باشد. نرخ رفرش تصویر این تلویزیون و همان نرخ بازسازی تصویر 120 هرتز است. در استفاده از تلویزیون OLED ال جی LG B9 OLED باید به این نکته توجه داشته باشید که تصویر را ثابت و روی صفحه‌نمایش نگه ندارید.

تلویزیون OLED ال جی LG B9 OLED

تلویزیون OLED ال جی LG C9 OLED


یکی از تلویزیون‌هایی که برای انجام بازی‌های مختلف مناسب میباشد تلویزیون ال جی LG C9 OLED است. این تلویزیون می‌تواند رنگ‌ها را به صورت دقیق‌تر از تلویزیون OLED ال جی B9 نشان دهد و همین دلیل اگر به رنگ‌ها برای شما اهمیت بالایی دارند می‌توانید تلویزیون OLED ال جی LG C9 OLED را انتخاب کنید. این محصول مانند تلویزیون LG B9 OLED می‌باشد اما رنگ‌ها را به صورت قابل توجهی با کیفیت بالا برای شما ارائه می‌دهد. تصاویر پخش شده بر روی این تلویزیون کاملا درخشان است و شما می‌توانید بازی‌های HDR با کیفیت بالایی انجام دهید. سیستم عامل به کار رفته در این تلویزیون از این سیستم عامل WebOS می‌باشد. تلویزیون C9 وB9 عملکرد یکسانی دارند. اگر شما به دنبال دقت رنگ‌ها هستید خرید تلویزیون OLED ال جی C9 را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

تلویزیون OLED ال جی LG C9 OLED

تلویزیون QLED سامسونگ Q70T


یکی از تلویزیون‌هایی که در مورد آن صحبت می‌کنیم و برای انجام بازی‌های مختلف مناسب است تلویزیون QLED سامسونگ Q70T میباشد. این تلویزیون مجهز به کیفیت تصویر 4K است و عملکرد مناسبی برخوردار است. این تلویزیون دارای پنل VA است و می‌تواند رنگهای سیاه و عمیق را برای شما ارائه دهد. همانطور که پیشتر گفتیم موضوع رنگ مبحث مهمی در انتخاب تلویزیون برای گیمینگ‌ می‌باشد. نرخ تازه سازی تلویزیون QLED سامسونگ Q70T برابر 120 هرتز می‌باشد. این محصول زمان پاسخگویی مناسبی دارد و به همین دلیل گزینه مناسبی برای گیمرها می‌باشد. تلویزیون سامسونگ Q70T به سرعت دستورات شما را انجام می‌دهد. این تلویزیون از قابلیت FreeSync نیز پشتیبانی می‌کند. یکی از نقاط ضعف تلویزیون سامسونگ Q70T این است که زاویه دید چندان گسترده ندارد به همین دلیل اگر شما این تلویزیون را به صورت گروهی مشاهده کنید ممکن است در زاویه‌های غیرمستقیم کمی تصاویر کیفیت خودشان را از دست بدهند. این تلویزیون از فناوری HDR پشتیبانی کرده و می‌تواند رنگ‌ها را به صورت دقیق برای شما ارائه دهد. سیستم عامل به کار رفته در این محصول از این سیستم عامل تایزن است.
تلویزیون هوشمند سامسونگ Q70T یکنواختی رنگ مشکی خوبی دارد و از بازتاب نور مناسبی نیز برخوردار است. این تلویزیون می‌تواند محتوای ویدیویی و بازی‌های ویدیویی را با کیفیت بالا برای شما ارائه دهد. این محصول نسبت کنتراست بسیار بالایی دارد و از قابلیت FreeSync نیز پشتیبانی می‌کند. اما باید گفت که زاویه دید این تلویزیون ضعیف است و مجهز به تاریکی موضعی نمی باشد. تلویزیون سامسونگ Q70T برای انجام کارهای مختلف گزینه مناسبی می‌باشد. این تلویزیون تصاویر را با کیفیت بالا برای شما ارائه می‌دهد. پنل va اتاق‌های تاریک مناسب است به همین دلیل اگر قصد دارید برای انجام بازی‌های مختلف از اتاق تاریک استفاده کنید خرید تلویزیون سامسونگ aQ70T را به شما پیشنهاد می‌دهیم. این تلویزیون از حداکثر روشنایی بالایی برخوردار است و می‌تواند با تابش نور محیط بر روی صفحه نمایش مبارزه کند. تاخیر ورودی تلویزیون هوشمند سامسونگ Q70T بسیار عالی است و این تلویزیون تجربه بازی‌های گرافیکی را به برای شما با کیفیت بالا ارائه می‌دهد. منصفانه است بگوییم که تلویزیون سامسونگ Q70T برای انجام بازی‌های ویدیویی می‌باشد. این محصول زمان پاسخگویی مناسبی دارد و تاخیر ورودی آن بسیار کم است به همین دلیل شما صحنه‌های مسابقه و بازی‌های مختلف را به صورت سریع دریافت می‌کنید و هیچ گونه تاری ندارید. تلویزیون سامسونگ aQ70T به خاطر وجود پنل va کنتراست بالایی دارد و به همین دلیل اگر شما می‌خواهید بازی‌های خود را در مکآن‌های تاریک انجام دهید خرید تلویزیون سامسونگ aQ70T را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

تلویزیون QLED سامسونگ Q70T

تلویزیون سونی X9500H


تلویزیون سونی X9500H مجهز به صفحه نمایش ال‌ای دی است و از کیفیت تصویر 4K پشتیبانی می‌کند. این تلویزیون در سال 2020 به بازار عرضه شده است و از کیفیت تصویر 4K HDR برخوردار است این محصول یکی از بهترین تلویزیون‌های ال‌ای دی در سال 2020 شناخته شده است. این تلویزیون از فناوری HDR پشتیبانی کرده و مجهز به فرمتهای HDR10 و Dolby Vision است. همانطور که پیشتر گفتیم این فرمت‌ها می‌تواند محتوای HDR را پیاده سازی نموده و آن‌ها را با کیفیت بالا برای شما ارائه دهند. سونی تلویزیون X9500H را به موتور پردازشگر قدرتمند مجهز نموده است این موتور پردازشگر تصاویر و با قدرت بالا پردازش کرده و کیفیت آن‌ها را ارتقا می‌دهد. تلویزیون سونی X9500H مجهز به سیستم صوتی آکوستیک میباشد. بلندگوهای تلویزیون از نوع X Balanced Speaker است و از فناوری‌های صوتی دالبی اتموس Dolby Atmos برخوردار است. به همین دلیل صداهای پخش شده از این تلویزیون کاملا فراگیر است و سراسر محیط را در بر می‌گیرد. این تلویزیون می‌تواند صدا و تصویر و متناسب با محیط اطراف تنظیم کرده و در اختیار کاربران قرار دهند.
این محصول مجهز به تکنولوژی‌های Dolby Vision و دالبی اتموس Dolby Atmos است و به همین دلیل می‌تواند برای انجام بازی‌های مختلف گزینه بسیار مناسبی باشد. تلویزیون ال‌ای دی سونی X9500H در زمینه رنگ‌ها نیز مجهز به فناوری TRILUMINOS است با وجود این فناوری طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها برای شما ارائه می‌شود. همچنین این محصول دارای فناوری Live Colour و Precision Colour Mapping است و می‌تواند رنگها به صورت واقعی و طبیعی برای شما ارائه دهد. این تلویزیون از عمق رنگ 10 بیت برخوردار است و می‌تواند محتوای HDR با کیفیت بالایی برای شما نشان دهد. یکی دیگر از دلایلی که باعث شده است تلویزیون هوشمند سونی X9500H برای انجام بازی‌های مختلف گزینه مناسبی باشد این است که مجهز به فناوری X Motion Clarity است این فناوری محتواهای سریع را با سرعت و کیفیت بالایی برای شما ارائه می‌دهد و این تلویزیون هیچگونه تاری ندارد شما می‌توانید بازی‌ یا فیلم‌های اکشن و برنامه‌های سریع و با کیفیت بالا و به صورت واضح و صاف و درخشان دریافت کنید. فناوری موشن هر فیلم را به طور جداگانه بررسی کرده و قسمت‌هایی را که نیاز به تغییر است پردازش می‌کند.

جهت اطلاع از قیمت تلویزیون سونی در گناوه بر روی لینک درج شده کلیک کرده و انواع مدل ها را به همراه قیمت مشاهده نمایید.

تلویزیون سونی X9500H

تلویزیون سونی A8H


تلویزیون سونی A8H مجهز به کیفیت تصویر 4K است. این تلویزیون یکی از جدیدترین محصولات در سال 2020 سونی می‌باشد این محصول کیفیت تصویر و صدای فوق‌العاده‌ای برخوردار است و می‌تواند امکانات و قابلیت‌های فراوانی را در اختیار شما قرار دهد. کیفیت تصویر 4K باعث شده است که صحنه‌ها و مسابقات و بازی‌های مختلف با کیفیت بالا برای شما ارائه شود. سونی تلویزیون A8H را به فناوری OLED مجهز نموده است. این محصول مجهز به پردازشگر تصویر X1 است و می‌تواند تصاویر را به صورت واقعی و زنده با کنتراست بالا و جزئیات دقیق برای شما ارائه دهد. این محصول هیچ گونه تاری ندارد و به همین دلیل برای انجام بازی‌هایی که سرعت بالایی دارند گزینه مناسبی می‌باشد. سیستم عامل به کار رفته در تلویزیون سونی A8H از نوع سیستم عامل اندروید می‌باشد. شما می‌توانید به راحتی برنامه‌های مختلف و بازی‌های مختلف را بر روی تلویزیون منتقل کرده و از کیفیت آن‌ها لذت ببرید.
تلویزیون سونی A8H بگونه‌ای طراحی شده است که کاربران احساس می‌کنند صدا دقیقاً از تصویر در حال پخش خارج می‌شود. تلویزیون سونی A8H مجهز به فناوری OLED است. این فناوری روشنایی تصاویر را ارتقا داده و می‌تواند صحنه‌ها را با کیفیت بالایی برای شما نشان دهد. یکی از فناوری‌های به کار رفته در این محصول فناوری TRILUMINOS می‌باشد این فناوری طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را برای شما ارائه می‌دهد و به همین دلیل شما می‌توانید تصاویر و بازی‌های مختلف را با رنگ‌های طبیعی و دقیق دریافت کنید. تلویزیون 4k سونی A8H یکی از محصولات برند سونی می‌باشد. این تلویزیون کیفیت تصویر 4K دارد و از قابلیت‌ها و امکانات تصویری بی نظیری برخوردار است. این محصول مجهز به فناوری HDR است و از فرمتهای HDR10 و Dolby Vision نیز پشتیبانی می‌کند. این فرمتها فناوری و محتواهای HDR را پیاده کرده و آن‌ها را با کیفیت بالایی ارائه می‌دهد. تلویزیون سونی A8H مجهز به تکنولوژی Live Colour و Precision Colour Mapping می‌باشد و می‌تواند رنگ‌ها را به صورت عمیق و غنی برای شما ارائه دهد. وجود فناوری OLED باعث شده است این تلویزیون در محیط‌های تاریک نیز گزینه مناسبی باشد. این محصول مجهز به فناوری X Motion Clarity است و صحنه‌های سریع و خشن را بسیار روان و صاف برای شما ارائه می‌دهد. به همین دلیل این تلویزیون برای انجام بازی‌های مختلف نیز گزینه مناسبی است.
یکی دیگر از ویژگی‌های تلویزیون OLED سونی A8H این است که زاویه دید گسترده دارد. شما می‌توانید از هر نقطه تصاویر با کیفیت بالا مشاهده کنید به خصوص اگر میخواهید بازی‌های مختلف را به صورت گروهی و با خانواده خودتان انجام دهید این تلویزیون برای انجام بازی‌های مختلف را برای شما پیشنهاد می‌دهیم. این محصول سیستم صوتی مناسبی دارد و از فناوری‌های صوتی مختلفی نیز پشتیبانی می‌کند. پردازنده به کار رفته در این تلویزیون رنگ‌ها را به صورت عمیق ارائه داده و صدا را متناسب با صحنه‌ها برای شما پخش می‌کند. یکی از فناوری‌های به کار رفته در تلویزیون 2020 سونی A8H فناوری Object based HDR Remaster می‌باشد. این فناوری محتوای HDR را بهبود می‌دهد. این فناوری باعث شده است تمامی صحنه‌ها آنالیز شده و رنگ کنتراست و عمق آن‌ها نیز تنظیم می‌شود. صدای پخش شده از تلویزیون OLED سونی A8H کاملاً فراگیر است و این تلویزیون از 30 وات توان خروجی برخوردار است. این محصول به فناوری‌های صوتی مختلف مجهز شده است و با وجود قابلیت دالبی اتموس Dolby Atmos این امکان برای شما وجود دارد که تمامی جزئیات ریز صدا را بشنوید. این تلویزیون محصول هوشمند است و به و امکانات و قابلیت‌های فراوانی را در اختیار شما قرار میدهد.

تلویزیون سونی A8H

تلویزیون هوشمند 4K مدل TU8500


تلویزیون هوشمند 4K مدل TU8500 یکی از محصولات برند سامسونگ در سال 2020 است. این تلویزیون تصاویر عالی با جزئیات دقیق برای شما ارائه می‌دهد. این تلویزیون مجهز به فناوری HDR است و با وجود این فناوری کنتراست و روشنایی تصاویر تنظیم شده و در نتیجه آن‌ها با کیفیت بالایی برای شما ارائه می‌دهد. تلویزیون سامسونگ 2020 TU8500 رنگ‌ها را به صورت دقیق و با تمامی جزئیات ارائه می‌دهد. این محصول کنتراست بالایی دارد و به همین دلیل می‌تواند تصاویر را به صورت خیره کننده برای شما نشان دهد. برند سامسونگ مدت‌ها است که در میان برندهای تولیدکننده تلویزیون جایگاه اول را دارد. یکی از ویژگی‌های تلویزیون سامسونگ TU8500 این است که دامنه پویایی بالایی دارد و شما می‌توانید صحنه‌های تاریک را به صورت غنی و با رنگ‌های عمیق دریافت کنید. صحنه‌های پخش شده بر روی صفحه نمایش تلویزیون سامسونگ TU8500 کاملاً عمیق است و از جزئیات مختلفی پشتیبانی می‌کند. رنگها به گونه‌ای نمایش داده می‌شود که گویا واقعی هستند و شما خودتان را در دل تصاویر احساس می‌کنید. صفحه نمایش این تلویزیون از نوع کریستال پویا است و به همین دلیل تصاویر پخش شده محدوده رنگی گسترده‌ای دارد. رنگها به گونه‌ای ارائه می‌شود که گویا واقعی است و شما تمامی جزئیات رنگ‌ها را دریافت می‌کنید.
تکنولوژی نور پس زمینه تلویزیون سامسونگ TU8500 از نوع پس زمینه Dual LED می‌باشد. این نور پس زمینه با توجه به محتوای درحال پخش رنگ‌ها را تنظیم کرده و کیفیت آن‌ها را ارتقا می‌دهد. وجود پردازنده کریستال باعث شده است که نرخ کنتراست تصاویر افزایش یافته و HDR با کیفیت بالایی برای شما ارائه شود. قاب اطراف تلویزیون کاملاً باریک است و این محصول به صورت مینیمالیستی طراحی شده است. به همین دلیل این تلویزیون طراحی بدون مرز دارد و تمامی تمرکز شما بر روی فیلم‌های پخش شده و بر روی صحنه‌های بازی می‌باشد. کیفیت تصویر 4K‌ تراکم پیکسلی بالایی دارد یکی از قابلیت‌های منحصر به فرد تلویزیون کریستال سامسونگ TU8500 این است که مجهز به ارتقا دهنده بازی می‌باشد. این ارتقا دهنده صفحه نمایش شما را بهینه سازی کرده و شما هیچگونه تاخیر ورودی مشاهده نمی‌کنید به همین دلیل شما با سرعت بالایی وارد بازی شده و بازی‌های خودتان را بدون تاری حرکت و لرزش انجام می‌دهید. یکی از ویژگی‌های تلویزیون کریستال TU8500 این است که شما می‌توانید چندین محتوا را به صورت همزمان مشاهده کنید. این محصول دارای نمای چندگانه است و تلویزیون شما را به دو قسمت تقسیم می‌کند. می‌توانید در یک قسمت آن محتوا را مشاهده کرده و در قسمت دیگر تلفن همراه خودتان صفحه نمایش تلفن همراه خودتان را بر روی تلویزیون قرار دهید.

تلویزیون هوشمند 4K مدل TU8500

نتیجه گیری


برای خرید تلویزیون گیمینگ باید به نکاتی مانند تاخیر در ورودی، زمان پاسخگویی، رنگ و …. توجه کنیم. امروزه کاربران بسیاری هستند که دوست دارند تجربه متفاوتی از انجام بازی های مختلف را بر روی صفحه نمایش تلویزیون تجربه کنند. در این مقاله ویژگی تلویزیون‌ ال جی NANO86 LG، تلویزیون B9 LG، تلویزیون ال جی C9 LG، تلویزیون Q70T SAMSUNG ، تلویزیون سونی X9500H SONY ، تلویزیون A8H SONY و تلویزیون TU8500 SAMSUNG را برای شما تشریح کردیم. شما می‌توانید هر کدام از این محصولات را با استثنایی‌ترین قیمت از فروشگاه اینترنتی زیگمو تهیه کنید. برای دریافت مشاوره رایگان با مشاوران حرفه‌ای زیگمو در تماس باشید.

بهترین تلویزیون‌های 4K مناسب برای گیمینگ در سال‌های 2020 و 2021

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا