امکانات تلویزیون + آموزشتلویزیون

ارتفاع استاندارد تلویزیون از سطح زمین

ارتفاع استاندارد تلویزیون از سطح زمین

امروزه تلویزیون‌ها و به خصوص تلویزیون‌های هوشمند جزء جدانشدنی خانه همه کاربران می‌باشد. در استفاده از تلویزیون همواره باید به نکات ریز و دقیق توجه داشته باشیم تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن از این محصولات استفاده کنیم. یکی از نکات و ریزه‌کاری‌هایی که ممکن است برای کاربران پیش آید این است که ارتفاع استاندارد تلویزیون از سطح زمین چه مقدار می‌باشد؟ یا به عبارتی ما باید تلویزیون خودمان را در چه ارتفاعی قرار دهیم؟ اگر شما هم جزو افرادی هستید که می‌خواهید تلویزیون را در اتاق نشیمن خانه‌تان قرار دهید حتماً دغدغه ارتفاع تلویزیون از زمین را دارید معمولاً تلویزیون‌های ال ای دی LED  که امروزه به بازار عرضه می‌شوند صفحه نمایش‌های نازکی دارند و دیگر تلویزیون‌های قدیمی که صفحه نمایش ضخیمی داشتند کاربرد ندارد. یکی از نکاتی که باید به آن توجه نمود این است که زمانی که می‌خواهیم تلویزیون را به دیوار نصب کنیم باید آن را در چه ارتفاعی قرار دهیم؟ در این مقاله می‌خواهیم درباره ارتفاع استاندارد تلویزیون از سطح زمین گفت‌وگو کنیم. اگر می‌خواهید تلویزیون خود را به دیوار متصل کنید با ما همراه باشید.

ارتفاع استاندارد تلویزیون از سطح زمین

تلویزیون خودمان را در چه ارتفاعی از سطح زمین قرار دهیم؟

یکی از مهمترین موضوعاتی که در قرار دادن و نصب تلویزیون به دیوار باید به آن توجه نمود راحتی کاربران هنگام تماشا کردن تلویزیون است. مهمترین عنصر این است که شما در چه ارتفاعی راحت هستید و می‌توانید تصاویر محتواها را با زاویه دید مناسبی مشاهده کنید به گونه‌ای که دچار کمر درد گردن درد و غیره نشوید. اگر صفحه نمایش در ارتفاع خیلی کم یا خیلی زیادی باشد و زاویه دید شما باشد باعث می‌شود که شما هنگام تماشای تلویزیون راحت نباشید و از برنامه‌های مورد علاقه‌تان نیز لذت نبرید. تصور کنید که در تئاتر یا سینما نشسته‌اید کدام یک از صندلی‌ها برای شما مناسب است؟ ممکن است برخی از افراد در صندلی جلو بنشیند و برخی از افراد صندلی‌های پشتی را ترجیح دهند. شما باید با توجه به زاویه دید خودتان تلویزیون را به گونه‌ای به دیوار نصب کنید که راحت باشید.

پیشنهاد میکنیم جهت مشاهده قیمت تلویزیون در سایت دبی کوچولو بر روی لینک درج شده کلیک کنید.

تلویزیون خودمان را در چه ارتفاعی از سطح زمین قرار دهیم؟

 

بهترین ارتفاع برای تلویزیون از سطح زمین چقدر است؟

باید گفت که یک اندازه ثابت برای ارتفاع تلویزیون از سطح زمین وجود ندارد ممکن است یک مقدار برای برخی کاربران مناسب باشد اما برای سایر کاربران توصیه نشود. بهترین ارتفاع ارتفاع تلویزیون از سطح زمین ذهنی است. بیشتر متخصصان معتقد هستند که باید صفحه نمایش تلویزیون هم سطح با ارتفاع چشمان بیننده در حالت نشسته روی مبل باشد. شما باید ارتفاع مبل را اندازه بگیرید و سپس روی مبل بنشینید و فاصله از کف زمین تا چشم‌هایتان را اندازه بگیرید. باید گفت که هنگام اندازه‌گیری باید میانگین را در نظر بگیرید و تمامی قدر افرادی را که در خانه شما می‌خواهند تلویزیون تماشا کنند را نیز در نظر داشته باشید. بعد از اندازه گرفتن این مقدار شما ارتفاع استاندارد برای نصب تلویزیون‌تان را پیدا کرده‌اید. حال می‌تواند این اندازه بالاتر از یک متر باشد یا کمتر از آن. به طور معمول ارتفاع مناسب یک متر بالاتر از سطح مبل می‌باشد.

بسیاری از افراد تمایل دارند که تلویزیون خودشان را در ارتفاع بالایی نصب کنند، این سبک باعث می‌شود که خانه شما حالت هنری داشته و با چیدمان هنری خانه شما هماهنگ شود و این ارتفاع واقعاً از نظر هنری زیبا می‌باشد. اما تماشا کردن تلویزیون نصب آن در ارتفاع بالا توصیه نمی‌شود به خصوص اگر شما روی کاناپه بنشینید نمی‌توانید از زاویه دید مناسبی تلویزیون و محتوا را مشاهده کنید. برای اینکه بهترین ارتفاع تلویزیون از سطح زمین را به دست بیاورید باید به عوامل و نکاتی توجه کنید. اولین نکته این است که ارتفاع میانگین تمام اعضای خانواده را اندازه گیری کرده و میانگین آن‌ها را در نظر بگیرید. فاصله شما از تلویزیون نیز تاثیر گذار است به طور میانگین زمانی که یک نفر روی کاناپه مینشیند از زمین تا چشمان او که تلویزیون در مقابلش باشد 105 سانتی متر است. برای اینکه ارتفاع استاندارد تلویزیون را به دست بیاورید باید برای نصب تلویزیون 105 سانتی متر از کف زمین اندازه بگیرید سپس باید تلویزیون درست وسط آن ارتفاع قرار بگیرد. معمولاً بسیاری از کاناپه ها هم حدود 45 تا 50 سانتیمتر از تلویزیون فاصله دارند. دید یک انسان بالغ برابر 60 سانتی‌متر از نشیمن می‌باشد. باید گفت که خط دید بیننده معمولاً 105 سانتی متر از زمین است اگر شما یک تلویزیون 60 اینچی خریداری کنید که ارتفاع آن 80 سانتی متر است وسط این ارتفاع 40 سانتیمتر می شود در نتیجه شما باید لبه پایین تلویزیون را حدود 65 سانتی متر از زمین فاصله دهید. برای محاسبه کردن سایر تلویزیون‌ها نیز از همین روش استفاده می‌شود و اگر فاصله شما از تلویزیون زیاد باشد یا کم باعث میشود که تلویزیون در فاصله بالاتر یا پایین ترین قرار بگیرد.

زمانی که می‌خواهید تلویزیون خانه خودتان را به دیوار نصب کنید. از براکت‌های متحرک استفاده کنید. وجود این براکت‌ها باعث می‌شود که شما بتوانید ارتفاع و زاویه تلویزیون‌ها را به راحتی تغییر دهید و اگر بعد از گذشت زمان احساس ناراحتی کردید می‌توانید این ارتفاع را مطابق با میل خودتان کم یا زیاد کنید. توصیه می‌کنیم که تلویزیون و در ارتفاع زیاد نصب نکنید همچنین نکته‌ای که باید به آن اشاره کنم این است که سعی کنید تلویزیون را بالای شومینه قرار ندهید.

بهترین ارتفاع برای تلویزیون از سطح زمین چقدر است؟ بهترین ارتفاع برای تلویزیون از سطح زمین چقدر است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره جهت خرید
مشاوره جهت راهنمایی و خرید