تلویزیونراهنمای خرید تلویزیون

بهترین تلویزیون از نظر کیفیت صدا

همان طور که می دانید برای خرید تلویزیون توجه به سطح کیفیت صدا و تصویر در اولویت قرار دارد و برای داشتن انتخابی صحیح شما باید مشخصات فنی تلویزیون را با دقت تجزیه و تحلیل نموده و به دنبال خرید ‌بهترین گزینه باشید. یکی از عوامل موثر در انتخاب و خرید تلویزیون، سیستم صوتی محصول می‌باشد. باید گفت که برندهای ال جی، سامسونگ و سونی هر کدام محصولات بسیار عالی را به بازار عرضه کرده اند که دارای مشخصات و ویژگی‌های خاصی می‌باشند. پس اگر قصد خرید تلویزیون را دارید و به دنبال بهترین قیمت تی وی از نظر کیفیت صدا هستید تا پایان این نوشته با دبی کوچولو همراه باشید.

کیفیت صدای تلویزیون

تعیین کیفیت صدای تلویزیون

تلویزیون‌های برند ال جی و سامسونگ از سیستم صوتی بی نظیری برخوردار هستند و می‌توانند صدا را با قدرت بسیار بالا و به صورت غنی در سراسر محیط پخش کنند. تلویزیون‌های OLED ال جی مجهز به ساندبار‌هایی هستند که این ساندبار‌ها بهترین و مطلوب ترین صدا را در سراسر محیط پخش می کنند، اما برای اینکه بتوانیم کیفیت سیستم صوتی تلویزیون را ارزیابی کنیم باید به فاکتورها و عوامل مختلفی اشاره کنیم.

به عنوان مثال، تعداد کانال‌های سیستم صوتی به طور مستقیم بر روی قدرت و توان صوتی تلویزیون تاثیر دارند. تلویزیون‌هایی که در حال حاضر در بازار وجود دارند مجهز به سیستم‌های صوتی دو کاناله 2.1 کاناله و 5 کانال هستند و صدایی که با استفاده از کانال‌های مختلف تولید شده را به صورت دو یا چند کاناله ارائه می‌دهند، صدای ارائه شده برای تولید در میان کانال‌های صوتی توزیع می‌شود.

هر تلویزیون مجهز به یک یا چند سیستم صوتی می‌باشد. سیستم‌های صوتی که در تلویزیون‌ها به کار می‌روند عبارتند از: MONO ، 3D SOUND ، STEREO ، CLEAR VOICE II ، DOLBY DIGITAL PLUS ، DOLBY DIGITAL ، DTS PREMIUM SOUND 5.1 ، DTS ، SRS TRUSURROUND HD ، VIRTUAL SURROUND و … . هر کدام از این سیستم‌های صوتی تاثیر متفاوتی بر روی صدا دارند و می‌توانند کیفیت صدا و حتی قدرت آن را تغییر دهند. در ادامه هر کدام از این سیستم‌های صوتی را به تفکیک برای شما شرح می‌دهیم.

خرید تلویزیون با کیفیت

سیستم صوتی MONO ، STEREO، Surround

سیستم صوتی MONO یکی از بهترین سیستم صوتی در تلویزیون است که در این سیستم صدای ضبط شده بر روی یک کانال ذخیره می‌شود و در هنگام پخش، صدای ضبط شده بر روی بلندگو منتقل می‌شود.

در سیستم صوتی STEREO صدای ذخیره شده بر روی دو کانال قرار می‌گیرد و برای اینکه این صدا پخش شود دو اسپیکر صدا نیز وجود دارد. سیستم صوتی STEREO تحت عنوان سیستم صوتی دو کاناله نیز شناخته شده است و فرمتی استاندارد می‌باشد. بیشتر تلویزیون‌ها مجهز به سیستم صوتی استریو یا دو کاناله هستند.

سیستم صوتی Surround همانند صدای استریو می‌باشد، اما با این تفاوت که می‌تواند صدا را با استفاده از دو میکروفون ذخیره نماید و به همین دلیل صدای ذخیره شده بر روی سیستم دو یا سه کاناله پخش می شود.

سیستم صوتی تلویزیون

سیستم صوتی DOLBY STEREO

یکی دیگر از بهترین سیستم صوتی تلویزیون که باید به آن اشاره نمود سیستم صوتی DOLBY STEREO است. این سیستم صوتی، صدا را به صورت چند کانال ضبط و پخش می‌کند. کیفیت صدا در سیستم صوتی DOLBY STEREO بسیار بالا است و کاربران صدای کامل و عالی را می شنوند و با داشتن این سیستم صوتی هیچ گونه نویز و ناخالصی را احساس نمی کنند.


سیستم صوتی دالبی دیجیتال DOLBY DIGITAL این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که صدایی 6 کاناله داشته باشند. قابلیت دالبی دیجیتال دارای 5 کانال اصلی و یک کانال مجزا می‌باشد که برای قرارگیری فرکانس‌های باس صدا تعبیه شده است. سیستم صوتی دالبی دیجیتال با نام سیستم صوتی 5.1 کاناله نیز کاربرد دارد.

عدد 5 بیانگر تعداد اسپیکرها و عدد یک نشان دهنده ساب ووفر سیستم صوتی می‌باشد. سیستم صوتی دالبی دیجیتال DOLBY DIGITAL صدای قدرتمند و همه جانبه را در سراسر محیط پخش می‌کند. باید گفت که سیستم صوتی دالبی دیجیتال پلاس DOLBY DIGITAL PLUS نیز همین کاربرد را دارد، اما با این تفاوت که پیشرفته تر است و صداها را بدون ایراد تر و خالص تر پخش می‌کند.


سیستم صوتی DTS یکی دیگر از سیستم‌های صوتی نوین محسوب می‌شود این قابلیت نوین برای تولید صدا است و همانند قابلیت دالبی دیجیتال عمل کرده و صدای غنی و کامل را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. با توجه به میزان فشرده سازی بالاتر صدا، سیستم صوتی صدای 6.1 کاناله را پشتیبانی می‌کند. سیستم صوتی DTS رقیب قدرتمندی برای قابلیت دالبی دیجیتال محسوب می‌شود. این سیستم صوتی به عنوان سیستم صوتی 5.1 کانال نیز شناخته شده است و می‌تواند صدای فراگیر و همه جانبه را در سراسر محیط پخش کند.

سیستم صوتی CLEAR VOICE یکی دیگر از سیستم‌های صوتی محبوب و پیشرفته محسوب می‌شود. این سیستم صوتی می‌تواند صدای کاملا شفاف را در اختیار کاربران قرار دهد. سیستم صوتی CLEAR VOICE امکان پخش صدا با تفکیک صوتی بالایی دارد به گونه ای که شما می‌توانید صدای گوینده یا افراد را با صدای موسیقی و موسیقی پس زمینه به صورت کامل و جدا از یکدیگر بشنوید.

سیستم صوتی CLEAR VOICE هیچگونه نویز و ناخالصی را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد و صدای پخش شده کاملاً شفاف و واضح است. تلویزیون‌هایی که مجهز به این سیستم صوتی هستند صدای غنی و همه جانبه را در سراسر محیط پخش می‌کنند.

بهترین برند تلویزیون در تولید صدا

بهترین تلویزیون از نظر کیفیت صدا کدام است؟

برخی از مدل‌های تلویزیون از تعدادی سیستم‌های صوتی و قابلیت‌های صدا استفاده می‌کنند و می‌توانند کیفیت صوتی بهتری را در اختیار کاربران قرار دهند. تلویزیون های جدید مجهز به قابلیت‌های صوتی مختلفی هستند و صدایی با کیفیت بالا و به صورت واضح و غنی تولید می‌کنند. تلویزیون‌های جدید به صورت خاص و نازک طراحی شده اند و همین دلیل ممکن است صدا را با قدرت پایین تری ارائه دهند.

بدنه نازک تلویزیون بر روی سیستم صوتی آن نیز تاثیر دارد و این تأثیر خود را در اسپیکر‌ها نشان داده است. برندهای تولیدکننده تلویزیون برای جبران این نقص تلویزیون‌های خود را به قابلیت‌ها و فناوری‌های مختلفی مجهز نموده اند. همانطور که دیده اید تلویزیون‌های OLED بدنه ای ظریف و شیشه ای دارند به همین دلیل اسپیکرها به صورت ساندبار در کنار تلویزیون قرار گرفته اند و صدایی با قدرت بالا و با کیفیت فوق العاده در اختیار کاربران قرار می دهند. 

بهترین برندهای تلویزیون سامسونگ، الجی، سونی

لیست بهترین تلویزیون از نظر سیستم صوتی

در ادامه لیستی از بهترین تلویزیون‌ها از برندهای الجی، سامسونگ و سونی، شارپ، فیلیپس را که سیستم صوتی عالی دارند در اختیار شما قرار می‌دهیم. شما می‌توانید هر کدام از این محصولات را با استثنایی‌ترین قیمت از فروشگاه اینترنتی دبی کوچولو تهیه نمایید.

تلویزیون شارپ BK1X

تلویزیون‌ شارپ BK1X دارای صفحه نمایش ال ای دی می‌باشد و از کیفیت تصویر فورکا پشتیبانی می‌کند. تلویزیون فورکی BK1X دارای رزولوشن 2160 * 3840 پیکسل است و می‌تواند تمامی جزئیات تصویر را برای کاربران ارائه دهد. این تلویزیون دارای قابلیت اسمارت است و مجهز به قابلیت اتصال به موبایل می‌باشد. 

تلویزیون هوشمند شارپ BK1X سیستم عامل اندروید دارد و از دستیار صوتی گوگل Google Assistant پشتیبانی می‌کند. این تلویزیون با داشتن کیفیت تصویر فورکا امکانات و قابلیت‌های تصویری مختلفی را در اختیار کاربران قرار داده است. سیستم صوتی تلویزیون اسمارت شارپ مدل BK1X ویژگی‌های مختلفی دارد و این تلویزیون به سیستم صوتی دو کاناله مجهز است و هر بلندگو از 10 وات توان صوتی برخوردار است و به طور کلی 20 وات صدا در سراسر محیط پخش می شود.

تلویزیون شارپ مدل BK1X دارای خروجی صدا و تنظیم خودکار حجم صدا است شما می‌توانید صدای خودتان را با استفاده از قابلیت SHARP Audios تقویت نمایید و در قسمت پایین تلویزیون بازتابنده منحصر به فردی وجود دارد که باعث می‌شود صدا در سراسر محیط پخش شود و به سمت جلو حرکت کند. خروجی صدا، تنظیم خودکار حجم صدا Auto Volume و قابلیت Dolby Audio برخی از قابلیت های صوتی این محصول می‌باشد.

به طور کلی، صدای پخش شده از تلویزیون فورکی شارپ مدل BK1X کاملا شفاف و پویا است و از برد گسترده‌ای برخوردار است و شما تمام جزئیات صدا را در این تلویزیون بشنوید.

خرید تلویزیون پاناسونیک

تلویزیون پاناسونیک GX736

تلویزیون پاناسونیک GX736 یکی از محصولات برند پاناسونیک می‌باشد که در فهرست بهترین تلویزیون از نظر سیستم صوتی قرار دارد. این محصول بسیار شیک و زیبا طراحی شده است و دارای صفحه نمایش ال ای دی، پنل ips و مجهز به پورت LAN است و امکانات و قابلیت‌های گسترده ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

وجود فناوری Dolby Audio باعث شده است که امواج صدا تقویت شده و صدایی با کیفیت در اختیار کاربران قرار بگیرد. سیستم صوتی تلویزیون پاناسونیک GX736 کاملاً قدرتمند است و این محصول دو بلندگوی قدرتمند دارد و هر بلندگو از 10 وات توان صوتی برخوردار است، این بلندگوها در قسمت پایین و در دو طرف تلویزیون قرار گرفته اند. جنس بلندگو از نوع Intergrated speakers می‌باشد. صدای پخش شده کاملا رسا و واضح است. تلویزیون پاناسونیک GX736 صدایی کاملاً یکنواخت و یکپارچه دارد و می‌تواند با کیفیت بالا رمزگشایی نموده و صداها را بدون نویز در اختیار کاربران قرار دهد.

 

بهترین تلویزیون پاناسونیک از نظر سیستم صوتی

تلویزیون سامسونگ Q70T

تلویزیون سامسونگ Q70T از محصولات کیولد برند سامسونگ می‌باشد. این تلویزیون در سال 2020 به بازار عرضه شده است و در کنار ارائه تصاویر با کیفیت عالی مجهز به سیستم صوتی قدرتمندی است. سامسونگ، تلویزیون Q70T را به سیستم‌عامل تایزن مجهز نموده است. شما با خرید تلویزیون هوشمند سامسونگ Q70T از امکانات و قابلیت‌های مختلفی برخوردار خواهید شد. این تلویزیون دارای دستیارهای صوتی گوگل، الکسا و بیکسبی Bixby است.

سیستم صوتی تلویزیون کیولد سامسونگ Q70T در سطح عالی قرار دارد و این تلویزیون مجهز به سیستم صوتی دو کاناله است. به طور کلی، 20 وات صدا را در سراسر محیط پخش می‌کند؛ این تلویزیون مجهز به فناوری دالبی دیجیتال پلاس Dolby Digital Plus است و صدای پخش شده کیفیت بالایی دارد و به صورت فراگیر و غنی است.

پیشنهاد میکنیم جهت مشاهده انواع قیمت تلویزیون سامسونگ در سایت دبی کوچولو بر روی لینک درج شده کلیک کرده و مدل ها را به همراه قیمت و مشخصات مشاهده نمایید.

تلویزیون سامسونگ از نظر کیفیت صدا

تلویزیون فیلیپس PUS9435

یکی از تلویزیون‌هایی که از نظر سیستم صوتی در سطح مطلوبی قرار دارد، تلویزیون فیلیپس مدل PUS9435 می باشد. این تلویزیون در سایز 55 اینچ و 65 اینچ به بازار عرضه شده است و در سال 2020 توسط برند فیلیپس معرفی شده است. کیفیت تصویر این تلویزیون فورکا است و این محصول صدای قدرتمند دارد و به طور کلی از سیستم صوتی 2.1 میز دو کانال برخوردار است و می‌تواند 50 وات صدا را در سراسر محیط پخش کند.

فیلیپس تلویزیون PUS9435 را به امکانات و قابلیت‌های صوتی مختلفی مجهز نموده است، صدای پخش شده از این تلویزیون کامل و قدرتمند است. این محصول از نسخه 9 سیستم عامل اندروید پشتیبانی می‌کند. همچنین تلویزیون فیلیپس PUS9435 از دستیارهای صوتی گوگل نیز پشتیبانی کرده و مجهز به فناوری دالبی اتموس است. شما می‌توانید این تلویزیون را با استثنایی ترین قیمت از فروشگاه اینترنتی دبی کوچولو تهیه نمایید.

تلویزیون فیلیپس

تلویزیون OLED سونی A8H

تلویزیون OLED سونی مدل A8H نمونه ای دیگر از بهترین تلویزیون از نظر کیفیت صدا می باشد که توسط برند سونی در سال 2020 به بازار عرضه شده است. این محصول از کیفیت تصویر فورکا پشتیبانی می‌کند و دارای رزولوشن 3840 * 2160 پیکسل می باشد و مجهز به قابلیت اسمارت، سیستم‌عامل اندروید و حافظه داخلی 16 گیگابایت می‌باشد.

این تلویزیون از بلندگوهای با کیفیت نیز برخوردار است و می‌تواند صدا را با قدرت بالا در سراسر محیط پخش کند. تلویزیون سونی A8H دارای قابلیت صوتی سوراند است و با داشتن فناوری صدای اکوستیک می‌تواند قدرت صدا را افزایش داده و صدای فوق العاده را در اختیار کاربران قرار دهد. تلویزیون سونی A8H در عرصه صدا بی نظیر عمل می‌کند و از تکنولوژی‌های صوتی مانند دالبی اتموس پشتیبانی می‌کند.

این محصول دارای فرمت صوتی است و مجهز به صدای فراگیر شبیه سازی شده سوراند می‌باشد. به طور کلی، این تلویزیون دو بلندگو دارد و مجهز به یک سابووفر می‌باشد و از توان خروجی 30 وات برخوردار است. شما می‌توانید این تلویزیون را با استثنایی‌ترین قیمت از فروشگاه اینترنتی دبی کوچولو تهیه نمایید.

پیشنهاد میکنیم جهت مشاهده انواع قیمت تلویزیون سونی در سایت دبی کوچولو بر روی لینک درج شده کلیک کرده و مدل ها را به همراه قیمت و مشخصات مشاهده نمایید.

تلویزیون اولد سونی

تلویزیون توشیبا U9850

یکی دیگر از تلویزیون‌هایی که در عرصه کیفیت صدا با قدرت عمل می‌کند، تلویزیون 4K توشیبا مدل U9850 می‌باشد. این تلویزیون مجهز به قابلیت اسمارت است و از کیفیت تصویر فورکا پشتیبانی می‌کند. توشیبا تلویزیون U9850 را بسیار ویژه و با امکانات خاصی تولید نموده است این محصول مجهز به فناوری HDR است و با داشتن کیفیت تصویر فورکا می‌تواند تصاویر را با جزئیات فراوانی برای کاربران پخش نماید.

قاب پشتی تلویزیون توشیبا U9850 پورت‌ها و درگاه‌های ارتباطی مختلفی دارد و این محصول مجهز به سیستم عامل اندروید می‌باشد. به طور کلی، این تلویزیون سیستم صوتی 20 وات دارد و از دو بلندگوی ده واتی برخوردار است که این بلندگوها در گوشه‌های چپ و راست تلویزیون قرار گرفته اند.این محصول از 8 میلیون پیکسل پشتیبانی کرده و می‌تواند تصاویر و محتوا‌ها را به صورت فوق العاده و باور نکردنی در اختیار کاربران قرار دهد.

تلویزیون توشیبا

تلویزیون ال جی C9

یکی از با کیفیت ترین و بهترین تلویزیون از نظر کیفیت صدا، تلویزیون برند ال جی مدل C9 می‌باشد. این تلویزیون مجهز به فناوری OLED است و از کیفیت تصویر فوق العاده‌ای برخوردار است. تلویزیون هوشمند ال جی C9 مجهز به سیستم عامل WebOS 4.5 می‌باشد و با داشتن کیفیت تصویر فورکا از رزولوشن 3840 * 2160 پیکسل برخوردار است.

این تلویزیون در زمینه سیستم صوتی نیز با کیفیت عمل کرده و به طور کلی، از 40 وات توان صوتی برخوردار است. تلویزیون ال جی C9 دو بلندگو دارد و هر بلندگو از 10 وات توان صوتی برخوردار است. این محصول مجهز به دو سابوفر 20 وات نیز می‌باشد. قاب پشتی تلویزیون ال جی C9 پورت‌ها و درگاه‌های ارتباطی مختلفی دارد. این تلویزیون بسیار شیک و زیبا طراحی شده است و به راحتی با تمام دکوراسیون‌ها هماهنگ می‌شود. ال جی تلویزیون C9 را به امکانات و قابلیت‌های صوتی مختلفی مجهز نموده است.

به طور کلی، این محصول توان صوتی و کیفیت صوتی عالی دارد و می‌تواند حداکثر میزان صدا را بدون افت کیفیت در سراسر محیط پخش کند. برند ال جی با کمپانی دالبی همکاری داشته و تلویزیون ال جی C9 از فناوری دالبی اتموس پشتیبانی می‌کند. صدای پخش شده از این تلویزیون کاملا با کیفیت و رسا است و در سراسر محیط پخش می شود. جهت خرید تلویزیون ال جی می توانید به سایت دبی کوچولو مراجعه نمایید و با مشاهده قیمت تلویزیون بهترین گزینه را انتخاب و سفارش دهید.

تلویزیون هوشمند ال جی C9

نتیجه گیری

در این مقاله درباره بهترین تلویزیون از نظر کیفیت صدا با شما گفت‌وگو کردیم و فهمیدیم در تلویزیون برندهای مختلف،سیستم‌های صوتی گوناگونی تعبیه شده است و هر کدام از این سیستم‌های صوتی دارای ویژگی‌های خاصی هستند و در صدای خارج شده و قدرت و کیفیت آن تاثیر دارند. در مجموع تلویزیون ها سیستم‌های صوتی دو کاناله، 2.1 کاناله و 5 کاناله دارند.

در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که برای انتخاب و خرید تلویزیون باید به فاکتورها و عوامل مختلفی توجه نمود. در این میان سیستم صوتی تلویزیون نقش مهمی در خرید تلویزیون دارد و به صورت مستقیم بر قیمت محصول نیز موثر است. شما می‌توانید برای انتخاب و خرید بهترین تلویزیون از نظر کیفیت صدا با کارایی عالی و امکانات مناسب به فروشگاه اینترنتی دبی کوچولو مراجعه نمایید و با توجه به نیاز و سلیقه خود تلویزیون مورد نظر خود را از بین برندهای مختلف انتخاب نموده و با استثنایی ترین قیمت آن را خریداری کنید.

 

بهترین تلویزیون از لحاظ کیفیت صدا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا