امکانات تلویزیون + آموزشتلویزیون

5 راهکار برای اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون

شاید بسیار علاقه دارید که بازی‌های لپ‌تاپ یا بازی‌های کامپیوتری خودتان را بر روی صفحه نمایش بزرگ تلویزیون انجام دهید. تلویزیون‌های هوشمند جدید این امکان را برای شما فراهم می‌کند که تمامی محتویات و اطلاعات لپ تاپ یا کامپیوتر خودتان را حتی به صورت بیسیم به صفحه نمایش تلویزیون منتقل کرده و از مشاهده آنها در ابعاد بزرگتر و با کیفیت بهتر لذت ببرید. در ادامه 5 راهکار برای اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون را برای شما توضیح میدهیم. شما می‌توانید با انجام هر کدام از این راهکارها به راحتی لپ تاپ یا کامپیوتر خود را به تلویزیون متصل کرده و از مزایای آن استفاده کنید.

اتصال لپتاپ به تلویزیون

برای اینکه لپ تاپ خود را به تلویزیون متصل کنید می‌توانید از کابل‌های HDMI و VGA استفاده کنید. با وجود این کابل‌ها امکان اتصال لپتاپ به تلویزیون به راحتی فراهم شده است. در این صورت زمانی که شما لپ تاپ را به تلویزیون متصل می‌کنید می‌توانید صفحه نمایش لپ تاپ خود را بر روی صفحه نمایش بزرگ تلویزیون مشاهده کرده و تصاویر و صداها را نیز با کیفیت بالاتر دریافت کنید. اما این امکان برای شما فراهم شده است که لپ‌تاپ یا را بدون سیم یا حتی کابل به تلویزیون متصل کنید.

اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10

برای اینکه بتوانید لپ‌تاپ خودتان را بدون استفاده از سیم به تلویزیون متصل کنید اگر از ویندوز 10 استفاده می‌کنید و کابل HDMI ندارید باید از روش‌های دیگر استفاده کنید. شما باید تنظیمات تلویزیون را کمی تغییر دهید و در این صورت می‌توانید لپ تاپ را به تلویزیون به راحتی متصل کنید. در ادامه راهکارهای اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10 را برای شما ارائه می‌دهیم. اگر علاقه دارید که برنامه‌های مورد علاقه خودتان را به جای مشاهده بر روی صفحه نمایش لپ تاپ بر روی صفحه نمایش بزرگ تلویزیون مشاهده کنید با ما همراه باشید.
یکی از مزایای اتصال لپتاپ به تلویزیون این است که شما می‌توانید هنگام تایپ کردن یا انجام هر کار دیگری از صفحه نمایش بزرگ تلویزیون استفاده کنید. همچنین می‌توانید بازی‌هایی که در لپ تاپ یا کامپیوتر خودتان دارید را به صفحه نمایش تلویزیون منتقل کرده و آنها را در ابعاد بزرگ تر و هیجان بیشتر انجام دهید.

اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10

اتصال لپتاپ به تلویزیون با WI-FI در ویندوز 10

یکی از راهکارهایی که به کاربران این امکان را می‌دهد که از کابل‌های مختلف مانند کابل اچ دی ام آی استفاده نکنند اما می‌توانند لپ تاپ را به تلویزیون متصل کند استفاده از وای فای است. این روش راه ارتباطی کاملا دقیق و بی نقصی را بین لپ تاپ به تلویزیون ایجاد می‌کند. استفاده از شبکه اینترنتی وای فای کاملا آسان است و حتماً بسیاری از افراد نیز با این روش آشنایی دارند. اگر بخواهید لپ تاپ را با استفاده از WI-FI به تلویزیون متصل کنید در قدم اول باید وارد تنظیمات تلویزیون خودتان شوید. سپس تنظیمات مربوط به وای فای را پیدا کرده و گزینه WI-FI را فعال کنید. باید تنظیمات مربوط به لپ‌تاپ خودتان را نیز انجام داده و وای فای را در لپ‌تاپ نیز روشن کنید. زمانی که هر دو دستگاه از نظر WI-FI در حالت فعال قرار داشتند و شبکه وایرلس هر دو دستگاه به درستی فعال شده بود شما می‌توانید این مسیر را در لپتاپ خودتان وارد کرده کنید. در قدم اول گزینه Bluetooth & other device را از قسمت Setting & Device انتخاب نمایید. سپس گزینه Add Bluetooth & other device را انتخاب کنید. در مرحله بعدی باید گزینه Wireless display or dock را انتخاب کنید. در این قسمت به راحتی میتوانید نام تلویزیون خودتان را پیدا کنید. شما می‌توانید از قاب پشتی تلویزیون نام دقیق تلویزیون خودتان را ببینید. بعد از اینکه نام تلویزیون خودتان را انتخاب کردید بر روی آن کلیک کنید. بعد از کلیک کردن لپ تاپ به تلویزیون متصل شده و صفحه نمایش لپ تاپ نیز بر روی صفحه نمایش تلویزیون منتقل شده است. آخرین تنظیماتی که در این قسمت باقی می‌ماند این است که بعد از متصل شدن بی سیم لپ تاپ به تلویزیون، شما می‌توانید با گزینه Change projection mode نوع نمایش صفحه نمایش لپ تاپ را بر روی تلویزیون خود را انتخاب نمایید. در این قسمت شما با چهار حالت روبرو می‌شوید که در ادامه هر کدام را برای شما توضیح میدهیم.

شبکه اینترنتی وای فای این امکان را برای کاربران فراهم کرده است که بتواند ارتباط کاملاً دقیق بین لپ تاپ و تلویزیون ایجاد کنند در قسمت تنظیمات چند شما با 4 حالت روبرو هستید. حالت مربوط به Disconnect، Duplicate، Extend و Secound Screen Only.
در قسمت Disconnect در این حالت تنها همان دستگاه اصلی یعنی لپ تاپ یا کامپیوتر تصویر را نمایش می‌دهد با انتخاب این حالت شما برقراری ارتباط را قطع کردید و دیگر ارتباطی بین دستگاه تلویزیون و لپ‌تاپ وجود ندارد.

اتصال لپتاپ به تلویزیون با WI-FI در ویندوز 10

حالت دیگری که برای شما فراهم می‌شود حالت Duplicate است. منظور از این کلمه کپی گرفتن و انتشار دادن است. به طور کلی با فشار دادن این حالت این امکان برای شما فراهم شده است که تصویر را در هر دو نمایشگر مشاهده کنید. یعنی به عبارتی این امکان فراهم شده است که هم تصویر را بر روی صفحه نمایش تلویزیون ببینید و همزمان همان تصویر را بر روی صفحه نمایش لپ تاپ نیز مشاهده می‌کنید.
حالت دیگری که برای شما فراهم شده است Extend می‌باشد. در این حالت تصویر به صورت مستقل در روی صفحه نمایش ارائه می‌شود و شما تنها با فعال کردن دو گزینه می‌توانید تصویر را به صورت مجزا و تفکیک دریافت کنید. به عبارتی با فعال شدن این گزینه تصویر اصلی به صورت یک آیکون کوچک بر روی دسکتاپ لپ تاپ یا کامپیوتر دیده می‌شود و یک تصویر خالی نیز از آیکون تشکیل شده بر روی صفحه نمایش تلویزیون ارائه می‌شود.
تنظیمات دیگری که برای شما فراهم شده است گزینه Secound Screen Only می‌باشد. در این گزینه می‌توان از آن در حالت نمایش استفاده کرد. تصویر تنها بر روی نمایشگر دوم ارائه می‌شود منظور از نمایشگر دوم هم می‌تواند تلویزیون هم می‌تواند لپ‌تاپ یا هر دستگاه دیگری باشد. این گزینه برعکس حالت Disconnect است. Disconnect باعث غیرفعال شدن صفحه نمایش لپ تاپ می‌شود.

راه های  اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون

زمانی که از این روش برای برقراری اتصال بین لپ تاپ و تلویزیون استفاده می‌کنید ممکن است ویژگی‌های بسیار زیادی برای شما فراهم شود. به عنوان مثال هنگام پخش هرگونه فیلم و موزیک در لپ تاپ خروجی آنها استفاده از تلویزیون خواهد بود. به عبارتی شما فقط تصاویر و فیلم‌ها و موسیقی‌ها را بر روی صفحه نمایش تلویزیون دریافت می‌کنید و لپ‌تاپ شما هیچ محتوایی را برای شما ارائه نمی‌دهد. شما می‌توانید بدون اینکه از وای فای استفاده کنید از وای فای دایرکت کمک بگیرید. وای فای دایرکت نیز اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون را برای شما انجام می‌دهد. در این صورت هیچگونه اینترنتی از جمله مصرف نمی‌شود و نگران از دست دادن حجم اینترنت خودتان نیستید. اگر لپ تاپ به تلویزیون شما با استفاده از وای فای دایرکت به یکدیگر متصل شده باشند دیگر نیازی نیست که هر دو دستگاه را به کمک یک مودم یا‌هات اسپات به یکدیگر متصل کنید. در این روش فقط استفاده از وای فای برای برقراری اتصال کافی است. این امکان برای شما فراهم شده است که با استفاده از وای فای دایرکت به راحتی لپ تاپ را به تلویزیون متصل کنید و اطلاعات داده‌های خود را در ابعادی بزرگتر مشاهده کنید. پیشنهاد میکنیم برای مشاهده انواع قیمت تلویزیون روی لینک مشخص شده کلیک کنید.

اتصال لپتاپ به تلویزیون با فناوری WIDI

راه دیگری که باعث می‌شود بتوانید لپ تاپ خود را به تلویزیون متصل کنید بهره گرفتن از فناوری WIDI می‌باشد. با وجود این فناوری این امکان برای شما فراهم شده است که تصاویر و فیلم‌های موجود در لپ تاپ خود را بدون استفاده از هرگونه سیم با کیفیت بسیار بالا به صفحه نمایش تلویزیون منتقل کنید. با استفاده از این روش این امکان برای شما فراهم شده است که محتوا و تصاویر خود را در صفحه نمایش بزرگتر و یا پروژکتورها و مانیتور‌های بزرگتر منتقل کنید و آنها را با کیفیت تصویر بالا و سیستم صوتی قدرتمند دریافت کنید. یکی دیگر از مزایای استفاده از فناوری WIDI این است که این امکان فراهم شده است که بتوانید محتوای ذخیره شده در‌ هارد لپ تاپ خودتان را نیز به راحتی با دیگران به اشتراک بگذارید و در این صورت نیازی به استفاده از سیم وجود نخواهد داشت و هیچ گونه سیمی بر روی صفحه نمایش شما به کار نمی رود. استفاده از فناوری WIDI مزیت‌های بسیار زیادی دارد اما مزیت و نقطه قوت دیگر این روش این است که شما می‌توانید از این فناوری برای مشاهده فیلم‌های خودتان بر روی لپ‌تاپ استفاده کنید. به عبارتی شما تمامی محتوای خود را به صفحه نمایش بزرگ تلویزیون منتقل کرده اید. برای اینکه از فناوری WIDI استفاده کنید و به تنظیمات دسترسی داشته باشید حتماً باید به یک آداپتور WIDI دسترسی داشته باشید. با وجود آداپتور WIDI می‌توانید آن را به ورودی HDMI متصل کرده و اتصال لپتاپ به تلویزیون فراهم کنید.

اتصال لپتاپ به تلویزیون با فناوری WIDI

اتصال لپتاپ به تلویزیون با کروم کست گوگل

یکی دیگر از راه‌های اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون استفاده از کروم کست گوگل می‌باشد. این روش یک پایه کوچک در حد یک یو اس بی است که به زیر تلویزیون شما متصل می‌شود با استفاده از آن می‌توانید تمامی اطلاعات و داده‌های خود را به راحتی به اشتراک بگذارید و آن را بر روی صفحه نمایش بزرگ تلویزیون مشاهده کنید. کروم کست گوگل درون یک پورت HDMI قرار می‌گیرد و در همین حالت یک کابل جداگانه نیز به منظور شارژ شدن این دستگاه به پورت USB متصل می‌شود. شما باید برنامه مخصوص کروم‌کست گوگل را با استفاده از گوگل پلی دانلود کنید و آن را بر روی تبلت یا کامپیوتر خود نصب نمایید. همچنین کروم‌کست گوگل برای کارکردن نیاز به شبکه وای فای دارد. برنامه مخصوص کروم‌کست را حتی می‌توانید از طریق گوگل نیز دانلود و نصب کنید.

اتصال لپتاپ به تلویزیون با کروم کست گوگل

اتصال لپتاپ به تلویزیون با HDMI وایرلس

از راهکارهایی که برای اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون مورد استفاده قرار می‌گیرد استفاده از HDMI وایرلس است. استفاده از HDMI وایرلس هم به صورت بی‌سیم و هم به صورت باسیم امکان‌پذیر است. کیت‌های HDMI وایرلس یا همان بیسیم در بازار وجود دارند و شما می‌توانید برای ارسال سیگنال HDMI به صورت بیسیم از آن‌ها استفاده کنید. این دستگاه‌ها توسط شرکت‌هایی مانند اچ پی تولید شده‌اند. برای اینکه بتوانید از این کیت‌ها استفاده کنید باید گیرنده را به تلویزیون خود را متصل کرده باشید و فرستنده را نیز به لپ تاپ یا کامپیوتر خودتان وصل کنید.

اتصال لپتاپ به تلویزیون با HDMI وایرلس

اتصال لپتاپ به تلویزیون با استفاده از روش DLNA

یکی دیگر از راه‌های اتصال لپتاپ به تلویزیون به صورت بی سیم می‌باشد استفاده از روش DLNA است. شما می‌توانید از این روش هم به صورت بی‌سیم استفاده کرده و همین که آن را به صورت کابلی متصل کنید. روش DLNA استانداردی برای ارتباط بین دستگاه‌های دیجیتال با مصرف خانگی بر روی بستر شبکه‌های تحت آی پی است. این روش از سال 2014 راه اندازی شده است و تاکنون در بیش از 245 شرکت مطرح جهان مورد استفاده قرار گرفته است. زمانی که دستگاه‌های مختلف خودتان را با استفاده از DLNA متصل می‌کنید نیازی به سیم نخواهید داشت و به راحتی اتصال لپتاپ به تلویزیون برای شما فراهم می‌شود. این اتصال بر مبنای یک شبکه خانگی است و این امکان را برای شما فراهم کرده است که بتوانید اطلاعات و داده‌های آن را به اشتراک بگذارید. حتی بدون اینکه اینترنت مصرف کرده یا از سیم استفاده کنید. همچنین می‌توانید بسیاری از امکانات شبکه را نیز تجربه کنید این امکان برای شما فراهم شده است که دستگاه‌هایی مانند لپ تاپ، گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و تلویزیون‌ها و دستگاه‌های پخش صوتی و گیرنده‌های ماهواره ای را نیز با استفاده از فناوری DLNA به یکدیگر متصل کرده و از مزایای آن استفاده کنید.

در این مقاله راه‌های اتصال لپ تاپ را به تلویزیون بدون استفاده از سیم برای شما بیان کردیم. شما می‌توانید با اتصال لپتاپ به تلویزیون به راحتی اطلاعات و داده‌های خود را به اشتراک بگذارید و آنها را در ابعاد بزرگ و با کیفیت بهتر مشاهده کنید. اگر قصد دریافت مشاوره یا کسب اطلاعات بیشتر دارید با مشاوران دبی کوچولو تماس گرفته یا با آنها در واتساپ در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره جهت خرید
مشاوره جهت راهنمایی و خرید