امکانات تلویزیون + آموزشتلویزیون

استفاده از YouTube در تلویزیون هوشمند

استفاده از YouTube در تلویزیون هوشمند

یکی از قابلیت‌ها و امکانات تلویزیون‌های هوشمند این است که کاربران می‌توانند با استفاده از YouTube به راحتی ویدیو‌های مورد علاقه خودشان را در ابعادی بزرگتر و با کیفیت تصویر بهتر و سیستم صوتی عالی با دوستان و خانواده خودشان مشاهده نمایند. در تلویزیون‌های هوشمند به راحتی شما می‌توانید برنامه YouTube و Smart TV یا کنسول بازی ویدیویی را فعال کرده و محتوای YouTube را در تلویزیون مشاهده کنید. بعد از فعال کردن این برنامه‌ها می‌توانید با استفاده از چند کلیک ساده بر روی ریموت کنترل ویدیو دلخواه خودتان را ببینید. امروزه تلویزیون‌های هوشمند دارای طیف وسیعی از برنامه‌ها هستند که این برنامه‌ها به صورت پیش فرض بر روی تلویزیون نصب شده است. YouTube هم یکی از این برنامه‌هاست و شما نیازی به دانلود و نصب کردن آن یا تنظیم رزولوشن آن ندارید. برنامه YouTube که به صورت پیش فرض بر روی تلویزیون قرار داده شده است برای صفحه شما تنظیم شده است. در این مقاله قصد داریم درباره چگونگی استفاده از YouTube در تلویزیون با شما گفت و گو کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با زیگمو همراه باشید.

استفاده از YouTube در تلویزیون هوشمند


چگونه برنامه‌های YouTube را در تلویزیون هوشمند مشاهده کنیم؟

برای تماشا کردن YouTube بر روی تلویزیون هوشمند باید از یک اپ YouTube که بر روی تلویزیون نصب شده است استفاده کنید یا راه دیگر این است که از کروم کست بهره بگیرید. این دو راه هر دو از روش‌های بدون فیلتر هستند و به اینترنت آزاد نیاز دارند. تلویزیون‌های هوشمندی که از سال 2016 به بعد توسط برند سامسونگ و ال‌جی تولید شده است به صورت پیش فرض برنامه YouTube را بر روی تلویزیون هوشمند دارند. برای استفاده از این برنامه‌ها شما کافی است که ابتدا به اینترنت متصل شوید و سپس به منوی apps رفته و اپلیکیشن‌ها را مشاهده نمایید و قسمت YouTube TV را انتخاب کنید.

چگونه برنامه‌های YouTube را در تلویزیون هوشمند مشاهده کنیم؟
اگر تلویزیون هوشمند ال جی دارید و می‌خواهید محتوا‌های YouTube را مشاهده کنید:

1. شما باید ابتدا به LG Content Store رفته و عبارت YouTube را جستجو کنید.
2. بعد از پیدا کردن این اپلیکیشن شما به راحتی آن را دانلود نموده و برنامه‌های آن را مشاهده می‌کنید.
3. اگر شما حساب کاربری YouTube ندارید نمی‌توانید با استفاده از این اپلیکیشن تلویزیونی این حساب را ایجاد کنید. پس ابتدا توسط تلفن هوشمند یا رایانه خود حساب کاربری YouTube برای خودتان بسازید و سپس از این اپلیکیشن تلویزیونی محتوای YouTube را مشاهده کنید.
روش دیگری که می‌توانید فیلم‌های YouTube را بر روی صفحه نمایش تلویزیون مشاهده کنید این است که ابتدا فیلم‌ها را بر روی گوشی خود بارگیری نموده و سپس آن ویدیو را از روی گوشی خود با استفاده از روش‌های اشتراک گذاری هوشمند بر روی صفحه نمایش تلویزیون stream یا cast کنید.

پیشنهاد میکنیم جهت خرید تلویزیون ال جی در سایت دبی کوچولو بر روی لینک درج شده کلیک کرده و انواع مدل ها را به همراه قیمت مشاهده نمایید.

اگر تلویزیون هوشمند ال‌جی دارید و می‌خواهید محتوا‌های YouTube را مشاهده کنید:
استفاده از DLNA:

با استفاده از قابلیت DLNA به راحتی می‌توانید محتواهای روی گوشی خودتان را بر روی صفحه نمایش تلویزیون منتقل کنید. بیشتر تلویزیون‌های مدرن از این قابلیت پشتیبانی می‌کند و اگر تلویزیون شما به وای فای متصل شود به راحتی می‌توانید از قابلیت DLNA استفاده کنید.
1. در قدم اول شما باید گوشی خودتان را به vpn متصل نمایید.
2. سپس با هر یک از اپ‌های Tubio یا Web Video Cast ویدیو را اجرا نموده و بر روی تلویزیون بفرستید. بیشتر اپ‌های کستینگ فقط زمانی کار می‌کنند که تلویزیون به اینترنت و آن هم بدون فیلتر متصل شده باشد. این دو اپلیکیشن ویدیو را از روی گوشی خود بارگذاری کنید و همزمان می‌توانید محتوای پخش شده را بر روی تلویزیون استریم نمایید به همین دلیل این روش ممکن است برای ایرانی‌ها مناسب‌تر باشد.

استفاده از DLNA:
تماشای YouTube در تلویزیون با استفاده از Google Chromecast:

استفاده از این قابلیت این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که محتواهای خودشان را به روی صفحه نمایش تلویزیون مشاهده کرده و تجربه یک زندگی آسان و لذت بخشی را داشته باشند.

تماشای YouTube در تلویزیون با استفاده از Google Chromecast:
Activating YouTube: 

1. برای بهره بردن از این قابلیت در تلویزیون هوشمند خودتان یا کنسول بازی ویدیویی را به اینترنت متصل کنید.
2. اگر تلویزیون یا کنسول بازی دارای قابلیت اتصال به اینترنت است شما می‌توانید فیلم‌های YouTube را تماشا کنید.
3. در قدم بعدی باید تلویزیون هوشمند یا کنسول بازی خودتان را روشن نمایید و به برنامه YouTube وارد شوید.
4. در بیشتر تلویزیون‌های هوشمند و کنسول‌های بازی ویدیویی می‌توانید برنامه YouTube را در فهرست برنامه‌ها یا منوی اصلی پیدا کنید.
5. در گام بعدی گزینه Sign In را انتخاب نمایید.
6. اگر برای اولین بار از YouTube استفاده می‌کنید باید یک کد برای شما نمایش داده شود تا زمانی که YouTube فعال نشده است بر روی این صفحه نمایش بمانید.
7. در گام بعدی به صفحه فعال سازی YouTube در رایانه یا تلفن همراه خودتان بروید.
8. سپس برای ورود به YouTube دستورالعمل‌هایی را که بر روی صفحه نمایش گوشی یا رایانه هست دنبال کنید.
9. اگر چندین حساب گوگل داشته باشید می‌توانید با استفاده از نمایه‌ای که برای تماشای فیلم‌های YouTube است وارد سیستم شوید.
10. در گام بعدی باید بر روی Allow access کلیک کرده و در این صورت تلویزیون شما با اطلاعات حساب گوگل همگام می‌شود. اگر کار به درستی انجام شده باشد یک صفحه تایید نیز برای شما نمایش داده می‌شود شما اکنون می‌توانید ویدیوهای YouTube را در روی صفحه نمایش تلویزیون مشاهده کنید.

پیشنهاد میکنیم جهت مشاهده قیمت تلویزیون در سایت دبی کوچولو بر روی لینک درج شده کلیک کنید.

Activating YouTube: 
مراحل تماشای فیلم‌های YouTube:

1. در قدم اول با استفاده از ریموت کنترل خودتان ‌توانید YouTube را جستجو نموده یا اینکه با استفاده از کلید‌های پیمایش فیلم‌های YouTube را مرور نمایید.
2. در گام بعدی باید ویدیو YouTube مورد نظر خودتان را انتخاب کنید.
3. پس از انتخاب یک ویدیو نوار کنترل player بر روی صفحه نمایش ارائه می‌شود. بر روی نوار کنترل player دکمه‌های Home، Play، Fast Forward، Rewind و Captions وجود دارد.
4. در گام بعدی گزینه play را انتخاب نموده و ویدیو YouTube شروع به پخش می‌کند.
5. برای اینکه همزمان با فیلم به گزینه‌های اضافی نیز دسترسی داشته باشید می‌توانید گزینه More Actions را کلیک کنید با کلیک کنید. این گزینه این امکان برای شما فراهم می‌شود که نرخ پرچم و عضویت در ویدیو‌های خاصی رامشا مشاهده نمایید.

مراحل تماشای فیلم‌های YouTube:
به شما توصیه می‌کنیم که حتماً به این نکات در استفاده از YouTube دقت داشته باشید:

اگر شما جزء کاربران هستید که کنسول بازی یا تلویزیون اسمارت ندارید و می‌خواهید برنامه YouTube را بر روی تلویزیون خودتان ببینید باید از یک آداپتور و کابل HDMI استفاده نموده و کامپیوتر خودتان را به تلویزیون HD متصل نمایید. با وجود با انجام این کار شما میتوانید با استفاده از مرورگر رایانه فیلم‌های YouTube را بر روی صفحه نمایش تلویزیون مشاهده نمایید.
اگر کاربران بخواهند اپلیکیشن YouTube را فعال نمایند باید مرورگر وب را بر روی تلویزیون هوشمند راه‌اندازی نموده و به وبسایت رسمی YouTube وارد شوند. اگر نمی خواهید تلویزیون‌های هوشمند خودتان را با حساب گوگل مرتبط کنید این روش بهترین کار است.
برای غیرفعال کردن برنامه YouTube به صورت خودکار پس از تماشای یک ویدیو باید گزینه Autoplay تنظیمات بروید و پخش خودکار در منوی YouTube تلویزیون را انتخاب نموده و علامت کنار Autoplay را کلیک کنید.

به شما توصیه می‌کنیم که حتماً به این نکات در استفاده از YouTube دقت داشته باشید:

به شما توصیه می‌کنیم که حتماً به این نکات در استفاده از YouTube دقت داشته باشید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره جهت خرید
مشاوره جهت راهنمایی و خرید