امکانات تلویزیون + آموزشتلویزیون

چگونگی راه اندازی و نصب اولیه تلویزیون‌های اندروید سونی

چگونگی راه اندازی و نصب اولیه تلویزیون‌های اندروید سونی


زمانی که شما تلویزیون سونی خریداری می‌کنید معمولاً با سیستم عامل Android TV سر و کار خواهید داشت بهتر است ابتدا به یادگیری روش راه اندازی و نصب تلویزیون‌های سونی بپردازید و سپس این اقدامات را انجام دهید. هنگام خرید تلویزیون اولین نکته که به ذهن کاربران خطور می‌کند انجام تنظیمات آن می‌باشد. در این مقاله چگونگی راه اندازی و نصب تلویزیون سونی برای شما ارائه می‌دهیم. این تنظیمات برای زمانی مناسب است که شما می‌خواهید برای اولین بار از تلویزیون سونی استفاده کنید یا اینکه تنظیمات مجدد انجام داده و تمامی تنظیمات تلویزیون را به تنظیمات داده‌های کارخانه بازگردانی کنید. نکته‌ای که در انجام تنظیمات مربوط به تلویزیون‌های سونی مهم می‌باشد این است که قبل از شروع به کار حتماً رمز‌ جیمیل و اینترنت خودتون رو یادداشت کنید و اگر حساب جیمیل ندارید حتماً یک حساب برای خودتان ایجاد نمایید.
تنظیماتی که در ادامه بیان می‌شود برای تمامی تلویزیون‌های سری H سونی و حتی تلویزیون‌های سری G سونی نیز استفاده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی راه اندازی و نصب اولیه تلویزیون‌های اندروید سونی با ما همراه باشید.

پیشنهاد میکنیم برای مشاهده انواع قیمت تلویزیون در سایت دبی کوچولو روی لینک مشخص شده کلیک کنید.

چگونگی راه اندازی و نصب اولیه تلویزیون‌های اندروید سونی

مراحل نصب تلویزیون سونی


برای راه اندازی و نصب تلویزیون سونی ابتدا باید مراحلی را طی کرد در قدم اول شما باید زبان ورودی را انتخاب کنید. در اولین مرحله شما باید در صفحه خوشامدگویی زبان دلخواه هم خودتان را انتخاب کنید. در بیشتر تلویزیونها زبان مورد نظر به صورت پیش فرض زبان انگلیسی انتخاب شده است.

چگونگی راه اندازی و نصب اولیه تلویزیون‌های اندروید سونی

مرحله دوم


مرحله دوم تنظیم تلویزیون با استفاده از تلفن همراه تبلت یا ریموت می‌باشد. اگر می‌خواهید تلویزیون خودتان را با استفاده از تلفن همراه یا تبلت تنظیم کنید ابتدا باید سیستم عامل تلویزیون و سیستم عامل تلفن همراه شما یکسان باشد و با هم کاملا سازگار باشند. اگر دکمه Down Arrow را بر روی ریموت کنترل فشار دهید با دو حالت روبرو می‌شوید در این صورت از شما سوال می‌شود آیا میخواهید نصب و راه اندازی اولیه تلویزیون اندروید سونی را با استفاده از تلفن همراه یا تبلت انجام دهید. در گزینه بعدی نیز از شما سوال می‌پرسند که می‌خواهید آن را با ریموت کنترل انجام دهید؟
اگر می‌خواهید تنظیمات را با استفاده از ریموت کنترل انجام دهید گزینه skip را انتخاب کنید اما اگر می‌خواهید تنظیمات نصب و راه اندازی اولیه تلویزیون سونی را با استفاده از تلفن همراه یا تبلت انجام دهید گزینه yes را انتخاب کنید. در صورتی که گزینه yes را فشار دهید باید دستورالعمل‌هایی که بر روی صفحه آورده می‌شود را رعایت کرده و با چند کلیک ساده به جزئیات حساب شبکه خودتان از دستگاه‌های سازگار اندروید منتقل کنید.
در مرحله بعدی شما باید شبکه وای-فای خودتان را انتخاب نمایید. برای تنظیمات شبکه مورد نظر باید بر روی صفحه نمایش شبکه وای فای را انتخاب کنید. از لیست گزینه‌های موجود شبکه بی سیم مورد نظر خودتان را انتخاب نموده و یا اینکه با استفاده از یک کابل لن به اینترنت متصل شوید. برای استفاده از کابل لن شما اتصال با استفاده از سیم را انتخاب کرده اید.
مرحله چهارم وارد کردن رمز عبور می‌باشد. زمانی که شما شبکه مورد نظر خود را انتخاب کردید، صفحه‌ای برای شما ظاهر میشود که باید رمز عبور خود را وارد کنید. برای وارد کردن رمز، دکمه ENTER را با استفاده از ریموت کنترل فشار دهید. بعد از این که گذرواژه خودتان را وارد کردید دکمه های NEXT / ENTER یا FINISH را فشار دهید.

چگونگی راه اندازی و نصب اولیه تلویزیون‌های اندروید سونی

نصب تلویزیون با استفاده از حساب گوگل

 

شما می‌توانید با استفاده از حساب گوگل به راحتی به راه اندازی و نصب تلویزیون سونی اقدام کنید. برای این کار ابتدا باید جیمیل و رمز خودتان را وارد کنید و سپس به امکانات موجود دسترسی خواهید داشت.


ظاهر شدن صفحه Make the most of your TV


زمانی که صفحه Make the most of your TV برای شما ظاهر می‌شود باید گزینه skip را انتخاب کنید.
مرحله دوم وارد شدن به حساب گوگل می‌باشد. برای اینکه به راه اندازی و نصب تلویزیون سونی در صفحه Make the most of your TV اقدام کنید به حساب خودتان وارد شوید. برای وارد شدن به حساب خودتان با استفاده از تلفن همراه کامپیوتر لپ تاپ یا ریموت کنترل باید رمز عبور خودتان را وارد نمایید. استفاده از ریموت کنترل راحت ترین راه برای وارد کردن رمز می‌باشد. نکته‌ای که باید در این مرحله با توجه داشته باشید این است که اگر در این بخش گزینه skip را بزنید ممکن است لازم باشد بعدا دوباره وارد سیستم شده تا به برخی از برنامه‌های خدمات گوگل در اندروید دسترسی داشته باشید.
مرحله سوم فشار دادن کلمه Enter است. بعد از این که اطلاعات حساب گوگل خود را وارد کرده دکمه Enter را فشار دهید در مرحله بعدی باید شرایط خدمات گوگل را بپذیرید.
بعد از پذیرش شرایط خدمات گوگل صفحه موقعیت مکانی ظاهر میشود. بعد از نصب اولیه تلویزیون سونی باید در صفحه موقعیت مکانی گزینه بله یا خیر را انتخاب کنید. شما مشخص می‌کنید تا گوگل و برنامه‌های شخص دیگری اجازه استفاده از مکان دستگاه شما را دارند یا خیر.
در مرحله بعدی باید در صفحه Help improve Android performance گزینه بله را انتخاب نموده و سپس اطلاعات مشخص و معینی را به گوگل ارسال کنید.
در این مرحله است که شما برای راه اندازی اولیه تلویزیون باید نام تلویزیون خودتان را درج کنید. در مرحله بعدی باید کشور مورد نظر را نیز انتخاب کنید. اگر میخواهید از برنامه‌های مانند فیلیمو یا نماوا استفاده کنید بهتر از کشور مورد نظر را ایران انتخاب نمایید.

چگونگی راه اندازی و نصب اولیه تلویزیون‌های اندروید سونی
نمایش صفحه Meet your Google Assistant screen


در این مرحله برای شما صفحه Meet your Google Assistant screen ظاهر می شود باید بر روی صفحه دستورالعمل‌های لازم را دنبال نمایید.

چگونگی راه اندازی و نصب اولیه تلویزیون‌های اندروید سونی
صفحه Privacy Policy agreement


در این قسمت از راه اندازی تلویزیون اندروید سونی صفحه Privacy Policy agreement برای شما ظاهر می‌شود. برای اینکه بخواهید ادامه کار را انجام دهید و از قابلیت‌های موجود استفاده بیشتری داشته باشید باید دکمه فلش به پایین را بزنید تا به صفحه بعد وارد شوید. باید گزینه Agree all یا Agree را انتخاب نمایید. همچنین برای دریافت بارگیری نرم افزار باید گزینه Privacy Policy agreement را موافقت کنید. به این ترتیب شما زمانی که بروزرسانی دستگاهی برای دستگاه شما ظاهر می‌شود بارگیری به صورت خودکار آغاز می‌گردد.

چگونگی راه اندازی و نصب اولیه تلویزیون‌های اندروید سونی

وارد کردن کد پین 4 رقمی


در این مرحله از کار تلویزیون از شما می‌خواهد که یک کد پین 4 رقمی را وارد کنید. شما می‌توانید به غیر از 0000 هر ترکیبی را وارد نمایید. شما باید دو بار پین جدید خود را وارد کنید. بار اول برای تنظیم کد است و بار دوم برای تایید کد می‌باشد. بعد از تایید کد پین، پین شما فعال شده و به صفحه جدیدی وارد می‌شوید. توصیه می‌کنیم که حتما این کد را به خاطر بسپارید و آن را در جایی امن ذخیره کنید. اگر بخواهید تغییراتی مانند انجام تنظیمات قفل والدین را انجام دهید یا استفاده از یک سرویس دیجیتالی ماهواره را مسدود کنید استفاده از کد پین ضروری می‌باشد.

چگونگی راه اندازی و نصب اولیه تلویزیون‌های اندروید سونی

تنظیم کردن گیرنده Satellite


اگر میخواهید گیرنده ماهواره خود را تنظیم کنیم باید وارد صفحه Do you want to start Satellite Auto Tuning شده و گزینه استارت را بزنید. بعد از فشار دادن گزینه استارت صفحه Select the broadcaster type برای شما ظاهر می‌شود. در این شما با گزینه‌های دیجیتال و آنالوگ دیجیتال، آنالوگ و Skip روبه‌رو خواهید بود. از میان این گزینه‌ها باید خودتان را انتخاب کنید. سپس در گام بعدی باید به سراغ بهینه‌سازی سیستم صوتی بروید. نحوه قرارگیری تلویزیون شما مشخص می‌کند که شما باید گزینه ی Table Top Stand یا Wall Mount را انتخاب کنید.

چگونگی راه اندازی و نصب اولیه تلویزیون‌های اندروید سونی

فعال کردن Remote start


در این مرحله شما باید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید گزینه ریموت استارت را فعال نمایید یا خیر. با فعال کردن این گزینه شما به دستگاه‌های خارجی اجازه داده اید که بر روی دستگاه شما فعال شود.
اکنون تلویزیون شما آماده به کار می‌باشد و با فشار دادن گزینه Complete تمامی تنظیمات انجام شده است که بعد از پایان راه اندازی و نصب تلویزیون سونی به صفحه اصلی اندرویدی منتقل می‌شوید.

چگونگی راه اندازی و نصب اولیه تلویزیون‌های اندروید سونی
خطای اتصال بدون اینترنت در تلویزیون سونی


در برخی از تلویزیون سونی ممکن است مشکل متصل نشدن بدون اینترنت وجود داشته باشد و این ایراد در برخی از تلویزیون‌های سونی یکی از مشکلاتی است که معمولا کاربران با آن روبرو می‌شوند. این مشکل یکی از پر تکرار ترین مواردی است که همواره از سوی کاربران مطرح می‌شود. برای اینکه این مشکلی ایجاد شود دو عامل اصلی وجود دارد یکی از این عوامل تنظیم نبودن ساعت و تاریخ است و عامل دیگر نیز موقعیت مکانی شما می‌باشد.
برای اینکه عامل اول را از بین ببرید توصیه می‌کنیم که ساعت و تاریخ تلویزیون خودتان را مجدداً تنظیم کنید. اگر این مشکل برطرف نشد باید موقعیت مکانی تلویزیون خودتان را تغییر دهید. بهتر است موقعیت مکانی تلویزیون را بر روی کشور کره یا یکی از کشورهای اروپایی تنظیم کنید. با انجام دادن این راهکارها خطای متصل بدون اینترنت برطرف می‌شود. البته نکته که همواره باید در خرید تلویزیون توجه داشته باشید این است که آخرین نسخه آپدیت تلویزیون را چک کنید اگر آپدیت شما قدیمی است میتوانید تلویزیون را آپدیت نمایید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. من یه تلوزیون سونی ۶۵ اینچ گرفتم به وای فای وصل نمیشه کلی ریست و خاموش روشن کردم لطفا کمکم کنید چگونه راه اندازی کنم

    1. تاریخ و ساعت مربوط به تلویزیون رو به تاریخ امروز به روز رسانی کنید. یه بار وای فای ش رو خاموش و روشن کنید درست میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره جهت خرید
مشاوره جهت راهنمایی و خرید