امکانات تلویزیون + آموزشتلویزیون

چگونگی متصل کردن هدفون بلوتوث به تلویزیون

چگونگی متصل کردن هدفون بلوتوث به تلویزیون

یکی از هزاران قابلیت‌ها و امکاناتی که تلویزیون‌ها در اختیار کاربران قرار می‌دهند این است که کاربران می‌توانند به راحتی با استفاده از بلوتوث هدفون به تلویزیون متصل کنند. اگر تلویزیونی که شما دارید دارای بلوتوث داخلی باشد به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. البته نگران نباشید اگر تلویزیون شما بلوتوث هم نداشته باشد روش‌های دیگری برای متصل کردن هدفون بلوتوث به تلویزیون وجود دارد. در این مقاله قصد داریم روش‌های اتصال هدفون بلوتوث به تلویزیون را برای شما شرح دهیم برای کسب اطلاعات بیشتر با فروشگاه اینترنتی زیگمو همراه باشید.
پیش از این که روش اتصال هدفون بلوتوث به تلویزیون را توضیح دهیم ابتدا باید بگوییم که چه زمانی هدفون بلوتوث اهمیت پیدا می‌کند. تصور کنید که شما در حال تماشای تلویزیون یا بازی مورد علاقه خود هستید و فقط می‌خواهید این صدا را شما بشنوید و شخص دیگری که ممکن است خواب باشد این صدا را نشنیده و ایجاد مزاحمت برای دیگران نباشد. همچنین زمانی که شما در مکان شلوغ و پر سر و صدا هستید ممکن است صدای تلویزیون و محتوای مورد علاقه خودتان را به خوبی نشنوید و صداهای اطراف برای شما مزاحمتی ایجاد کند. به همین دلیل استفاده از هدفون بی سیم نقش خود را پیدا کرده و شما می‌توانید با استفاده از این هدفون بلوتوث به راحتی برنامه خودتان را با کیفیت بالا و به صورت لذت بخش مشاهده کنید.
برای اتصال هدفون بلوتوث به تلویزیون در قدم اول باید بررسی کنید که آیا تلویزیون شما دارای قابلیت بلوتوث می‌باشد یا نه؟ بیشتر تلویزیون‌های جدید از قابلیت بلوتوث پشتیبانی می‌کند. اما اگر تلویزیون شما این قابلیت را نداشته باشد روش‌هایی برای شما بیان می‌کنیم و شما می‌توانید از این امکان نیز برخوردار شوید. به عنوان مثال اگر تلویزیون شما از بلوتوث پشتیبانی نمی‌کند شما می‌توانید به راحتی از روش‌های دیگری مانند فرستنده‌های صوتی، بلوتوث دستگاه‌های پخش کننده رسانه، هدفون بی‌سیم اختصاصی و کنسول‌های بازی استفاده نمایید و هدست خودتان را به تلویزیون بدون استفاده از بلوتوث متصل کنید. هر کدام از این روشها را در ادامه برای شما شرح می‌دهیم و بهترین آن را معرفی می‌کنیم هر کدام از این روشها معایب و مزایایی دارند که در ادامه نیز به آنها اشاره می‌کنیم.

چگونگی متصل کردن هدفون بلوتوث به تلویزیون
روش اتصال هدفون بلوتوث به تلویزیون

همانطور که گفتیم در قدم اول باید بفهمید که آیا تلویزیون شما از بلوتوث پشتیبانی می‌کند یا نه؟
1. وقتی تلویزیون شما مجهز به بلوتوث باشد در این هنگام شما باید ابتدا هدفون خودتان را روشن نمایید و دکمه بلوتوث را فشار دهید.
2. معمولاً هدفون‌های بیسیم چراغ چشمک زنی دارند که نشان می‌دهد بلوتوث فعال شده است.
3. در قدم بعدی باید قابلیت بلوتوث در تلویزیون را نیز فعال کنید هر کدام از تلویزیون‌ها برای فعال کردن قابلیت بلوتوث روش‌های مختلفی دارند شما می‌توانید با استفاده از روش‌های مختلفی که برای تلویزیون‌های متفاوت می‌باشد بلوتوث را در تلویزیون خودتان فعال نمایید. به عنوان مثال در تلویزیون ال جی شما ابتدا باید به قسمت Setting یا تنظیمات تلویزیون بروید.
4. در گام بعدی حالت Sound را انتخاب نمایید
5. بر روی Sound Out کلیک کنید.
6. در این صورت بلوتوث تلویزیون فعال شده است و می‌تواند بلوتوث‌های اطراف شناسایی و با آنها جفت شود.
7. در مرحله بعدی باید گزینه LG SoundSync/Bluetooth را انتخاب نمایید و بر روی گزینه DEVICE SELECTIONکلیک کنید.
8. بعد از انجام دادن این مراحل تلویزیون شما دستگاه‌های بلوتوث اطراف را شناسایی می‌کند. وقتی اسکن تلویزیون انجام شد هدفون خودتان را باید در لیست دستگاه‌های شناسایی شده توسط تلویزیون مشاهده نمایید.
9. در قدم بعدی اسم هدفون خودتان را انتخاب نمایید و در این صورت تلویزیون شما با هدفون شما جفت میشود.
چگونگی متصل کردن هدفون بی سیم به تلویزیون‌هایی که مجهز به قابلیت بلوتوث نمیباشند
همانطور که گفتیم اگر تلویزیون شما قابلیت بلوتوث نداشته باشد روش‌های مختلفی برای اضافه کردن بلوتوث به تلویزیون وجود دارد در ادامه روش‌هایی مانند فرستنده‌های صوتی بلوتوث، دستگاه‌های پخش کننده رسانه، هدفون بی‌سیم اختصاصی و کنسول بازی را برای شما شرح می‌دهیم.

روش اتصال هدفون بلوتوث به تلویزیون
روش متصل کردن هدفون بلوتوث به تلویزیون با استفاده از فرستنده‌های صوتی بلوتوث

دستگاه فرستنده صوتی یک دستگاه جداگانه است که این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که بتوانند با استفاده از خروجی صوتی تلویزیون به تلویزیون متصل کرده و با استفاده از بلوتوث هدفون منتقل نمایند با داشتن دستگاه صوتی شما می‌توانید با استفاده از پورت USB دستگاه را به تلویزیون متصل کنید.
1. در قدم اول باید دستگاه فرستنده صوتی را با هدست بلوتوث خود جفت کرده باشید و سپس می‌توانید فیلم‌ها و موسیقی‌های مورد علاقه خودتان را با استفاده از هدفون گوش دهید.
2. استفاده از دستگاه فرستنده صوتی روش آسان و بدون دردسر است و شما می‌توانید به راحتی هدفون ‌بیسیم خودتان را به تلویزیون وصل کنید. این دستگاه در ابعاد کوچک تولید شده و انواع مختلفی دارد اما تمامی آنها یک کار را انجام می‌دهد. باید به این نکته اشاره کنیم کنیم برای این که فرستنده صوتی شما به درستی عمل کند باید ابتدا بدانید که خروجی صوتی تلویزیون شما چگونه است؟ اگر شما دارای ساندبار یا سینما خانگی یا سیستم صوتی خاصی هستید باید همه منابع صوتی خود را از آن تغذیه کنید و به جای تلویزیون آن سیستم صوتی را بررسی نمایید و بدانید چه نوع خروجی صوتی دارد با استفاده از این دستگاه شما می‌توانید موسیقی‌ها و محتوای صوتی خودتان را با کیفیت بالا بشنوید و از شنیدن آنها لذت ببرید در پشت تلویزیون خروجی‌های صوتی مختلف می‌توانید مشاهده کنید. در ادامه انواع خروجی صدا در تلویزیون را برای شما شرح می‌دهیم.
باید گفت ورودی‌هایی که برچسب “L” و “R” دارند برای جکهای RCA محسوب می‌شوند. خروجی صدای دیگری که در تلویزیون وجود دارد جک هدفون 3.5 میلی‌متری است که به عنوان AUDIO شناخته می‌شود. یکی دیگر از ورودی‌های صدا در تلویزیون ورودی اپتیکال OPTICAL است و به عنوان خروجی نوری TOSLINK شناخته شده است. اگر بخواهید با استفاده از ورودی صوتی اپتیکال محتوای صوتی و اطلاعات را منتقل کنید باید مبدل TOSLINK نیز تهیه نمایید.
1. ابتدا باید خروجی توسل اینکه تلویزیون یا گیرنده به تبدیل متصل شده و سپس آداپتور بلوتوث را به تبدیل متصل نمایید.
2. در قدم بعدی کافیست تلفن خودتان را با فرستنده بلوتوث متصل نمایید. زمانی که از Priva و بیشتر مدلهای مشابه استفاده می‌کنید فقط کافیست دکمه اصلی دستگاه را فشار داده و نگه دارید تا زمانی که چراغ آن چشمک بزند.
3. سپس باید دکمه جفت کردن هدفون را نیز نگه دارید بعد از چند ثانیه نگه داشتن ارتباط بین دو دستگاه ایجاد می‌شود و شما می‌توانید صدا را با استفاده از هدفون بشنوید.
ممکن است تلویزیون شما یکی از انواع تلویزیونهای قدیمی باشد که جک هدفون 3.5 میلی متری و خروجی نوری TOSLINK ندارد و فقط مجهز به جک‌های RCA است برخی از تلویزیون‌ها نیز فقط ورودی اپتیکال را دارند.
برخی از تلویزیون‌ها که دارای ورودی اپتیکال هستند برای اتصال کردن هدفون بلوتوث باید Prozar DAC داشته باشید که بتواند اپتیکال را به خروجی صوتی 3.5 میلیمتر RCA تبدیل کند.

روش متصل کردن هدفون بلوتوث به تلویزیون با استفاده از فرستنده‌های صوتی بلوتوث
Media Streamers یا دستگاه‌های پخش کننده رسانه

Media Streamers دستگاه‌های کوچک هستند که به کاربران این امکان را می‌دهد که برنامه‌هایشان را با استفاده از اینترنت مشاهده کنند. برخی از این دستگاه‌ها دارای قابلیت بلوتوث هستند و می‌توانند هدفون بلوتوث را نیز به تلویزیون متصل کنند. پخش کننده‌های رسانه شامل دستگاه‌هایی مانند Amazon Fire TV Cube و NVIDIA SHIELD TV و Sling AirTV 4K ، Xiaomi Mi Box ، Roku ، Android boxes می‌باشند. یکی از این پخش کننده‌های رسانه Amazon Fire TV Cube می‌باشد. شما با داشتن این دستگاه به راحتی می‌توانید به منوی Settings گرفته در قدم بعدی Controllers را انتخاب نمایید سپس Bluetooth Devices را انتخاب کنید و در مرحله بعدی بر روی Other Bluetooth Devices کلیک نمایید و صبر کنید تا هدفون شما توسط دستگاه شناسایی شود. بعد از شناسایی شدن هدفون را انتخاب نموده و اتصال ایجاد می‌شود.
چگونگی متصل کردن هدفون به اندروید تی وی در تلویزیون هوشمند سونی
اگر شما دارای یک تلویزیون سونی هستید که مجهز به سیستم عامل اندروید تی وی است و میخواهید هدفون بلوتوث خودتان را به تلویزیون متصل کرده و صدای با کیفیت بالا دریافت کنید با ما همراه باشید.
برخی از دستگاه‌های اندروید tv فاقد دستگاه‌های صوتی بلوتوث هستند و از قابلیت بلوتوث پشتیبانی نمی کنند اما برخی نیز دارای بلوتوث هستند اما فقط برای استفاده صفحه کلید و موس به کار می‌روند و هدست بلوتوث را پشتیبانی می‌کنند و شما می‌توانید آن را با هر دستگاه اندرویدی دیگر مرتبط کنید برای انجام این کار می‌توانید بلوتوث هدفون را روشن نمایید در قدم بعدی به گزینه Settings وارد شوید و لیست دستگاه‌های شناسایی شده را مشاهده نمایید و بر روی هدفون خودتان کلیک کنید و در این صورت اتصال برقرار می‌شود.

Media Streamers یا دستگاه‌های پخش کننده رسانه
روش متصل کردن هدفون بلوتوث به تلویزیون Apple

اگر تلویزیون شما اپل Apple است این امکان برای شما وجود دارد که به راحتی هدفون‌ بلوتوث خودتان را به تلویزیون متصل کنید مراحل زیر را طی کنید:
1. در گام اول هدفون بلوتوث خودتان را بلوتوث هدفون خودتان را روشن نمایید.
2. سپس به قسمت Settings بروید.
3. در مرحله بعدی گزینه Remotes and Device را انتخاب نمایید
4. و سپس به قسمت تنظیمات بلوتوث Bluetooth وارد شوید در این مرحله باید کمی صبر کنید تا دستگاه‌های بلوتوث اطراف شناسایی شود وقتی که هدفون شما ظاهر شد برای برقراری اتصال آن را انتخاب نمایید.
چگونگی متصل کردن هدفون بلوتوث به تلویزیون با استفاده از هدفون بی سیم مخصوص
یکی از آسان‌ترین کارهایی که شما می‌توانید هدفون را به تلویزیون متصل کنید این است که هدفون بی‌سیم اختصاصی بخرید. این هدفون‌ها معمولاً یک پایه همراه دارند. با خرید هدفون بی‌سیم اختصاصی این امکان برای کاربران وجود دارد که بتوانند با استفاده از بلوتوث یا کابل نوری 3.5 میلیمتری به راحتی به تلویزیون متصل شوند. هدفون‌های بیسیم اختصاصی از قابلیت بلوتوث و فرکانس‌های رادیویی (Radio Frequency (RF و (Infrared (IR نیز پشتیبانی می‌کند و برای بسیاری از کاربران یک مزیت ویژه محسوب می‌شود. هدفون بی‌سیم اختصاصی به صورت معمول تا 30 فوت برد دارد و برای این مسافت جوابگو می‌باشد هدفون‌های RF نیز معمولاً برد بسیار بالایی دارند و تا 300 فوت را جواب می‌دهند هدفون بی‌سیم اختصاصی در انواع مختلف و در قیمت‌های متفاوت به بازار عرضه شده است.

روش متصل کردن هدفون بلوتوث به تلویزیون Apple
چگونگی متصل کردن هدفون بلوتوث به تلویزیون با استفاده از کنسول‌های بازی

برای اینکه هدفون بلوتوث را با استفاده از کنسول بازی به تلویزیون متصل کنید باید بگوییم که این قابلیت عملکرد خوب و سریعی ندارد به عنوان مثال Xbox One از قابلیت بلوتوث پشتیبانی نمی کند اما سایر کنسول‌های بازی مانند PS4 سونی دارای قابلیت بلوتوث است. کنسول‌های بازی که قابلیت بلوتوث دارند نیز به دشواری می‌توانند هدفون بلوتوث را به تلویزیون متصل کنند و در صورت اتصال نیز سرعت مطلوبی را در اختیار کاربران قرار نمی دهند.
اگر بخواهید هدفون بلوتوث خودتان را با استفاده از Sony PS4 Pro / PS4 Slim به تلویزیون متصل کنید این روش را برای شما شرح می‌دهیم.
1. شما باید در قدم اول در دستگاه Sony PS4 Pro / PS4 Slimخود ابتدا به قسمت Settings رفته،
2. سپس گزینه Devices را انتخاب نمایید
3. و سپس به Bluetooth Devices وارد شوید
4. در این مرحله باید نام هدست خودتان را انتخاب نمایید با انتخاب کردن نام هدست اتصال برقرار می‌شود در برخی از دستگاه‌ها ممکن است این روش جوابگو نباشد و شما باید از روش دیگری که در ادامه توضیح می‌دهیم استفاده کنید.

چگونگی متصل کردن هدفون بلوتوث به تلویزیون با استفاده از کنسول‌های بازی

برای برقراری اتصال هدفون بلوتوث به تلویزیون شما به یک آداپتور USB بلوتوث نیاز دارید.

1. شما باید ابتدا آداپتور بلوتوث را در پورت USB دستگاه PS4 قرار دهید
2. و در مرحله بعدی هدفون بلوتوث خود را روشن نمایید
3. سپس به تنظیمات Settings بروید
4. در گام بعدی Devices انتخاب نمایید
5. و به قسمت Bluetooth Devices وارد شوید
6. در گام بعدی بر روی Output Device کلیک نمایید
7. در این مرحله باید USB Headset را انتخاب نمایید
8. و در گام بعدی باید بر روی گزینه Volume Contro کلیک نمایید می‌توانید این تنظیمات را بر روی متوسط یا بلند قرار دهید با توجه به سلیقه و نیاز خودتان آن را تنظیم کنید
9. و در مرحله بعدی بر روی Output در Headphones کلیک نمایید
10. سپس باید All Audio را انتخاب نمایید در این قسمت اتصال شما برقرار می‌شود

برای برقراری اتصال هدفون بلوتوث به تلویزیون شما به یک آداپتور USB بلوتوث نیاز دارید.
نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم راحت ترین روش‌های اتصال هدفون بلوتوث به تلویزیون را برای شما شرح دهیم. شما می‌توانید با توجه به دستگاه‌های موجود و موارد مورد نیاز خودتان هر کدام از این روش‌ها را انتخاب نمایید و هدفون بلوتوث خودتان را به تلویزیون متصل کنید. شاید ممکن است این سوال برای شما پیش آید که چرا باید از این قابلیت استفاده کنیم؟ باید گفت که استفاده از هدفون بلوتوث زمانی مهم است که شما میخواهید فقط به صورت اختصاصی خودتان صدای پخش شده را بشنوید و سایرین نشنوند. همچنین ممکن است شما در مکان شلوغ و پرسروصدا باشید و در این صورت صدای اطراف برای شما مزاحمتی ایجاد کرده و لذت کافی را از مشاهده و شنیدن موسیقی‌های مورد علاقه خودتان نخواهید داشت. استفاده از هدفون بی سیم این امکان را برای شما فراهم می‌کند که به راحتی هدفون بلوتوث را به تلویزیون متصل کرده و از مزایای آن لذت ببرید. برای اینکه هدفون بلوتوث را به تلویزیون متصل کنید باید ابتدا بررسی کنید که تلویزیون شما از این قابلیت پشتیبانی می‌کند یا خیر؟ اگر تلویزیون شما از این قابلیت پشتیبانی نکردن نگران نباشید همانطور که پیشتر اشاره کردیم روش‌هایی برای برقراری این اتصال وجود دارد که شما می‌توانید. این مراحل را از زیگمو پیگیری کرده و به راحتی هدفون بلوتوث خودتان را به تلویزیون متصل نمایید.

برای برقراری اتصال هدفون بلوتوث به تلویزیون شما به یک آداپتور USB بلوتوث نیاز دارید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. بهترین راه برای وصل کردن هدفون بلوتوث به تلویزیون مخصوصا سونی، اگه تلویزیون هدفون رو نمیشناسه، اول برنامه بلوتوث رو از گوگل پلی دانلود و نصب کنین، بعد راحت هر هدفونی به تلویزیون وصل میشه، تمام کارهای دیگه الکی و ناکارآمد هست، من همه رو امتحان کردم و یه مشت دستکاه الکی باید به تلویزیون وصل کنین، ولی با نصب یه برنامه کل مشکل حل میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره جهت خرید
مشاوره جهت راهنمایی و خرید