امکانات تلویزیون + آموزشتلویزیون

راهنمای صحیح تمیز کردن صفحه تلویزیون LED

راهنمای صحیح تمیز کردن صفحه تلویزیون LED

امروزه تلویزیون‌ها در سایز‌ها و ابعاد مختلف و در صفحه نمایش‌های متفاوت به بازار عرضه شده است. با توجه به اینکه تلویزیون شما از چه صفحه نمایشی پشتیبانی می‌کند حتماً باید به دنبال تمیز کردن تلویزیون تان باشید. امروزه برای داشتن یک تلویزیون LED باید هزینه زیادی پرداخت نمود و به همین دلیل تمیز نگهداشتن تلویزیون و مراقبت از آن یکی از مسائل مهم می‌باشد. تلویزیون‌های قدیمی دارای صفحه نمایشی از جنس شیشه بودند و به همین دلیل کاربران می‌توانستند‌ تلویزیون‌های قدیمی را با استفاده از شیشه پاک کن و یه حوله کاغذی تمیز کنند اما تلویزیونهای جدید بسیار حساس‌تر هستند و در روش پاک کردن این صفحه نمایش و تلویزیون‌های قدیمی متفاوت می‌باشد. در این مقاله روشهای مختلف تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون را برای شما توضیح میدهیم شما میتوانید برای پاک کردن صفحه نمایش تلویزیون LED خودتان آن را با استفاده از پارچه میکرو فایبر تمیز نمایید این روش بسیار مفید است و برای تمامی کاربران پاسخگو می‌باشد.

راهنمای صحیح تمیز کردن صفحه تلویزیون LED


تلویزیون LED

پیش از این که در مورد روش‌های تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون LED با شما گفتگو کنیم ابتدا باید به این نکته اشاره می‌نماییم که تلویزیون LED بسیار ظریف و نازک هستند و به راحتی می‌توانند تصاویر و محتوا را با کیفیت بالا و با سرعت عالی برای شما نمایش دهند. تلویزیون‌های LED این قابلیت را دارند که تمامی جزئیات تصاویر حتی ریز ترین و کوچکترین آنها را بسیار دقیق برای شما نشان دهند. شما با خرید تلویزیون LED تمامی جزئیات تصاویر را به صورت دقیق دریافت می‌کنید. تولیدکنندگان تلویزیون در تلاش هستند که تکنولوژی‌های جدیدی به کار برده و بتوانند کیفیت فیلم و تصاویر را افزایش دهند. در کنار تمام مزایا و قابلیت‌هایی که تلویزیون‌های LED در اختیار کاربران قرار می‌دهد باید به این نکته اشاره کنیم که تلویزیون LED نقطه ضعفی نیز دارد و این نقطه ضعف ظرافت و حساسیت بیش از اندازه تلویزیون‌های LED می‌باشد. به خاطر همین ظرافت و حساسیت است که کاربران باید از تلویزیون LED خودشان بسیار خوب مراقبت کنند. در این مقاله چگونگی تمیز کردن صحیح تلویزیون LED را برای شما شرح می‌دهیم. اگر هنگام تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون دقت نکنید ممکن است که صفحه نمایش شما آسیب ببیند یا خطی بر روی آن بیفتد به همین دلیل ضرر زیادی برای شما داشته و شما برای خرید تلویزیون دیگر باید هزینه زیادی نیز انجام دهید. در کنار جلوگیری از آسیب تلویزیون تمیز کردن تلویزیون باعث می‌شود که طول عمر آن افزایش یابد و بتواند برای مدت زمان طولانی تری برای شما کار کند. شما می‌توانید با انجام مراقبت‌هایی حتی از کوچکترین خط و خش نیز بر روی صفحه نمایش تلویزیون جلوگیری کنید و برای سالیان طولانی از تلویزیون LED خودتان استفاده نمایید.

تلویزیون LED
تمیز کردن صفحه نمایش LED با استفاده از پارچه میکرو فایبر

یکی از روش‌هایی که با استفاده از آن می‌توان به صورت ایمن صفحه نمایش LED تلویزیون را تمیز کرد استفاده از پارچه میکروفایبر می‌باشد. برای استفاده از این پارچه شما باید در قدم اول تلویزیون خودتان را خاموش کنید و بهتر است که آن را از پریز برق بکشید. توصیه می‌کنیم که بلافاصله بعد از خاموش کردن تلویزیون اقدام به تمیز کردن آن نکنید بلکه چند دقیقه صبر کنید و از خنک شدن تلویزیون LED خودتان اطمینان داشته باشید. زمانی که تلویزیون خاموش شد صفحه نمایش را تمیز کنید. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که هیچگاه تلویزیون را در حالت روشن تمیز نکنید زیرا در این زمان پیکسل‌ها در حال کار هستند و با صفحه تداخل پیدا می‌کند همچنین با خاموش شدن تلویزیون شما می‌توانید لکه‌ها و گرد و غبار را بهتر ببینید.
پارچه میکروفایبر که تهیه می‌کنید بهتر است نرم و خشک باشد برای پاک کردن صفحه نمایش تلویزیون می‌توانید از سایر پارچه‌هایی که به عنوان مثال برای پاک کردن شیشه عینک نیز استفاده می‌کنید بهره بگیرید. این پارچه‌ها نرم هستند و پرز ندارند. در قدم بعدی باید با استفاده از پارچه میکروفایبر تمامی آلودگی‌ها گرد و غبار و لکه‌ها از روی صفحه نمایش پاک کنید. باید به این نکته توجه داشته باشید که برای پاک کردن لکه‌ها و گرد و غبار هیچگاه دستمال را بر روی صفحه نمایش فشار ندهید اگر لکه‌های بعد از یک بار دستمال کشیدن پاک نشد حتما چند بار این کار را انجام دهید.
یکی از نکاتی که در پاک کردن صفحه نمایش تلویزیون LED باید به آن توجه داشته باشید این است که هیچگاه از حوله کاغذی دستمال توالت یا پیراهن‌های کهنه و یا هر پارچه دیگری که پرز دارد استفاده نکنید استفاده از این موارد باعث می‌شود که صفحه نمایش شما خط و خش بیفتد و پرز این دستمال‌ها نیز بر روی صفحه نمایش باقی بماند. اگر صفحه نمایش تلویزیون شما تمیز است نیازی به تمیز کردن دوباره ندارد. برای تمیز کردن قاب صفحه نمایش نیز شما می‌توانید از هر دستمالی استفاده نمایید معمولاً قابلیت را به تلویزیون پلاستیکی است و در مقایسه با صفحه نمایش حساسیت کمتری دارد شما می‌توانید قاب اطراف صفحه نمایش نیز با استفاده از دستمال میکرو فایبر پاک نمایید.

تمیز کردن صفحه نمایش LED با استفاده از پارچه میکرو فایبر
تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون LED با استفاده از آب و سرکه

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند به صورت ایمن صفحه نمایش تلویزیون را پاک نمایید استفاده از آب و سرکه می‌باشد. شما باید تلویزیون را خاموش کنید از پریز برق بکشید و زمانی صبر کنید تا تلویزیون خنک شود. استفاده از آب و سرکه ماده شوینده طبیعی می‌باشد و نسبت به روشهای دیگر امن تر و ارزان تر است شما می‌توانید پارچه میکرو فایبر را با محلول آب و سرکه آغشته کرده و به آرامی آن را بر روی صفحه نمایش بکشید. در این روش نیز باید دقت داشته باشید که هیچ گاه به صفحه نمایش تلویزیون فشاری وارد نکنید برای پاک کردن لکه‌ها شما باید پارچه را به صورت حرکت دایره بکشید و به این نکته توجه داشته باشید که هرگز محلول سرکه و آب یا هر مایع دیگری را به صورت مستقیم بر روی صفحه‌نمایش اسپری نکنید با انجام این کار تلویزیون شما آسیب می‌بیند. البته شما می‌توانید برای پاک کردن اصولی صفحه نمایش تلویزیون و کامپیوتر از محلول مخصوصی که در فروشگاه‌های کامپیوتر وجود دارد استفاده کنید شما می‌توانید با استفاده از یک پارچه میکرو فایبر خشک برای پاک کردن دوباره نیز استفاده نمایید قاب صفحه نمایش با استفاده از محلول سرکه یا هر محصول دیگری پاک میشود.

تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون LED با استفاده از آب و سرکه
چگونه خط و خراش صفحه نمایش LED را پاک کنیم؟

اگر تلویزیون شما به هر دلیلی دارای خط و خراش است که شما می‌توانید برای حذف کردن خط و خراش صفحه نمایش تلویزیون را بررسی کنید اگر تلویزیون شما خراش بزرگی دارد بهترین کار این است که با استفاده از گارانتی تلویزیون تان را تعویض کنید. اگر تلویزیون شما دارای گارانتی است هیچگاه خودتان اقدام به حذف خط و خراش نکنید زیرا در این صورت گارانتی را از دست می‌دهید. راه دیگر برای حذف خط و خراش صفحه نمایش تلویزیون استفاده از یک کیت تعمیر می‌باشد. بسته تعمیر امن ترین روش برای حذف خراش صفحه نمایش تلویزیون است شما می‌توانید این کیت را به راحتی در تعمیرات تلویزیون خریداری نمایید. روش دیگر کاهش و حذف کردن خط و خش صفحه نمایش تلویزیون استفاده از وازلین می‌باشد. شما ابتدا پارچه میکرو فایبر را به وازین آغشته کرده و به آرامی بر روی خراش‌ها بکشید استفاده از لاک واکل نیز گزینه دیگری است که مقداری از خراش‌ها را پاک می‌کند شما می‌توانید مقداری از این لاک واکل را برای خراش استفاده کنید. این لاک در فروشگاههای لوازم جانبی تلویزیون و کامپیوتر نیز قابل خریداری است غیر از روش‌های موجود از هیچ روش دیگری استفاده نکنید زیرا تلویزیون شما آسیب ببیند و متحمل هزینه زیادی می‌شوید.

چگونه خط و خراش صفحه نمایش LED را پاک کنیم؟
نتیجه گیری

با توجه به اینکه تلویزیون جزء جدانشدنی خانه تمامی کاربران است تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. تلویزیون‌های LED بسیار باریک و ظریف هستند و به همین دلیل از حساسیت بالایی برخوردار هستند. در این مقاله برای افزایش طول عمر و کارایی بیشتر تلویزیون روش تمیز کردن صفحه نمایش را برای شما معرفی نمودیم شما می‌توانید از یک پارچه میکروفایبر استفاده نمایید یا از ترکیب آب و سرکه استفاده کرده و صفحه نمایش تلویزیون را پاک کنید. همچنین برای حذف کردن خط و خراش صفحه نمایش تلویزیون می‌توانید با استفاده از کیت بسته تعمیر یا وازلین یا لاک واکل خط و خراش‌های صفحه نمایش را پاک نمایید.

چگونه خط و خراش صفحه نمایش LED را پاک کنیم؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره جهت خرید
مشاوره جهت راهنمایی و خرید